Âşık Veysel adı yerine AKP’ye yakınlığı ile bilinen Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan adı uygun görüldü.

Aşık Veysel'in adı okulun yeni binaya taşınması fırsatı ile Sivas'taki Aşık Veysel Ortaokulu'ndan kaldırıldı. Okulun yeni ismi ise Âşık Veysel yerine AKP’ye yakınlığı ile bilinen Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan adı verildi.

Halk ozanı Âşık Veysel’in Fatih Mahallesi’nde bulunan Âşık Veysel Ortaokulundan kaldırıldı. Âşık Veysel Ortaokulu binasına ise 2019 yılında başka bir mahallede Fatih Anadolu Lisesi adıyla açılan bir okul taşındı ve yine bu okulun adı da Fatih Şehit Muhammed Demir Anadolu Lisesi olarak değiştirildi.

Konuya dikkat çekmek isteyen Sivas Eğitim-Sen eski yöneticilerinden Mustafa Akyol ise “Veysel, ‘Dostlar beni hatırlasın’ demiş ancak Sivas’ta adeta Âşık Veysel hatırlansın istenmiyor. Âşık Veysel’in adı Sivas’tan silinmek isteniyor” dedi.

Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Yaşanılanların ardından CHP milletvekili Yıldırım Kaya da , Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle konuyu TBMM’ye taşıyarak “Âşık Veysel’in adının hülle yolu ile okuldan silinmesinin nedeni nedir ve Âşık Veysel Ortaokulu’nun adının değiştirilmesi sizi rahatsız etmemiş midir?” diye sordu.

T.C.CUMHURBAŞKANLIĞI : “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde 82 milyon hep birlikte 'Türkiye İttifakı' olarak hareket etmeliyiz”