Aşılıyım Türkiye Tanıtım Videosunu Hangi Reklam Ajansı Çekti? Yunanistan Turizm Reklamı İle Kapak Yaptı

Turizm Bakanlığı'nın yayınladığı skandal "Siz eğlenin ben aşı oldum" Türkiye tanıtım videosunu hangi reklam ajansı çekti? Komşu Yunanistan'ın tanıtım videosu adeta Türkiye'ye kapak oldu.

Gündem 14.05.2021 - 11:40 14.05.2021 - 12:03 Ece Sahan

Turizm Bakanlığı'nın hazırlatıp yayınladığı Türkiye yaz sezonu tanıtım videosu halkı aşağılayan şekli ile tepki topladıktan kısa süre sonra kaldırıldı. Ancak tepkiler dinmiyor.

Turizm Bakanlığı'nın hazırlatıp yayınladığı Türkiye yaz sezonu tanıtım videosunda "Siz eğlenin, ben aşı oldum" slogan yazılı maskeli çalışan Türkler, turistlere hizmet veriyor. Videoda Türkiye'nin doğa güzelliklerine dair ise hiçbir şey yer almayıp bir otel tanımı yapılmış. 

Tepkiler sürerken komşu Yunanistan'ın yaz sezonu için hazrıladığı video da paylaşıldı. Yunanistan'ın videosunda ülkenin tüm güzelliklerine yer verilirken, insanlara ne istedikleri soruluyor. İnsanla ise "Barış istiyorum, rahatlamak istiyorum" gibi yanıtlar verirken son slogan olarak ise "İstediğin her şey Yunanistan'da" yer alıyor.

PEKİ BU SKANDAL REKLAMI KİM YAPT?

Bu skandal olmasının yanı sıra bir o kadar da berbat reklam filmini ise Türkiye'nin en ünlü reklam ajansı olan, çalıntı reklamlarla da adını duyuran ve işleri için büyük bir servet alan Alameti Farika Ajansı çekmiştir. Sahibi Nil Karaibrahimgil'in kocası ve Sertab Erener'in kardeşi Serdar Erener'dir. Yapımcı şirket ise Yada Film.

Öğrenilene göre Turizm Bakanlığı'nın bir çok işini bunlar yapıyor. Bu reklam filmi içinde bir servet ödenmiş. 

Sosyal medyada "Onlarca genç ve başarılı insanların kurduğu reklam ajanslarına verip destek olmak varken yine araya yandaşlıklar girmiş" yorumları yapıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@