Barış Akarsu’yla ilgili verdiği yanıtla tepki çeken Aslı Bekiroğlu, projeden ayrıldığını duyurdu.

Bir döneme damga vuran, milyonların sevgisini kazanan ancak trajik bir şekilde genç yaşta hayatını kaybeden Barış Akarsu'nun hayatının film olacağı projede, Akarsu'nun sevgilisini canlandıracak Aslı Bekiroğlu sarf ettiği sözlerle tepki çekmişti.

Şafak Çak Kimdir? Konuşanlar Şafak Serveti Ne Kadar? Şafak Çak Kimdir? Konuşanlar Şafak Serveti Ne Kadar?

2007 yılında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu'nun hayatının anlatıldığı filmin kadrosunda yer alan Aslı Bekiroğlu'nun şarkıcının ölümüyle ilgili söyledikleri ve üslubu ciddi tepkilere neden olmuştu.

Katıldığı bir ödül töreninin ardından muhabirlerin sorularını yanıtlayan oyuncu Aslı Bekiroğlu, kendisine yöneltilen “Barış Bey’in trajik bir ölümü oldu, ne söylemek istersiniz?” sorusuna “Ne diyeyim hayatım, başı sağ olsun ne denir? Tövbe yarabbim” diyerek yanıt vermişti.

Bekiroğlu, gelen eleştirilerin ardından Instagram hesabından özür mesajı yayınlayarak projeden ayrıldığını duyurdu.

Bekiroğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Önceki akşam katıldığım stil ödülleri davetinde, kıyafet ve stil üzerine konuşurken yakında çekimleri başlayacak olan Barış Akarsu’nun hayatını anlatan sinema filmi hakkında peş peşe sorular geldi.”

“Proje hakkında konuşma iznim olmadığı için spoiler verme korkusuyla o an filmle ilgili soruları gülümseyerek geçiştirmeye çalışırken ortaya çıkan acemi çabam, sanatçının ve kız arkadaşının sevenleri tarafında yanlış anlaşıldı ve üzüntüyle karşılandı.”

“İsteyeceğim en son şey böyle algılanmaktı. Çocukluğundan beri hikayesine ve anısına büyük saygı duyduğum, bu nedenle filminde yer almayı çok istediğim sanatçının yakınları ve sevenlerinden tüm samimiyetimle özür diliyorum.”

“Filmin zarar görmemesi ve sanatçının sevenlerinin daha fazla üzülmemesi için projeden çekiliyorum.”