Alslı Tandoğağan kimdir? sorusu ve diğer merak edilenler sizlerle! Aslı Tandoğan Nereli? Aslı Tandoğan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arp bölümünü bitirmiştir. Ekranlara ilk gelişi ise 2002 yılındaki Gülüm dizisine denk gelir.

Alslı Tandoğağan kimdir? sorusu ve diğer merak edilenler sizlerle!

Aslı Tandoğan Nereli?


Aslı Tandoğan Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arp bölümünü bitirmiştir. Ekranlara ilk gelişi ise 2002 yılındaki Gülüm dizisine denk gelir. 2005 yılında dönemin ilgiyle izlenen yapımlarından biri olarak ön plana çıkan Aşka Sürgün dizisinde Dilan karakterine hayat vermiştir. Asıl yükselişini bu diziyle göstermiş olup, bu dizi sayesinde ekranların ünlü simalarından biri haline geldi. Sonrasında ise dönemin ünlü yapımlarında yer alarak adından her geçen gün biraz daha fazla söz ettirmeyi başarmıştır. 2007 yılında ise Kenan İmirzalıoğlu ile Kabadayı filminde başrolleri paylaştı. Öte yandan Dudaktan Kalbe isimli yapımda Lamia karakterini canlandırmıştır. Bunların yanında STAR TV’de ekranlara gelmekte olan Behzat Ç dizisinde de yardımcı oyuncu rolünde görev almıştır. Daha sonrasında ise FOX TV ekranlarında seyircilerin karşısına çıkmakta olan Zehirli Sarmaşık’ta başrol oldu. Ayrıca ekranlardaki çeşitli yapımlarda ise konuk oyuncu olarak rol almıştır. Leyle ile Mecnun dizisinde ve A.Ş.K gibi dizilerde ufak rollere sahipti. Kendime İyi Bak isimli filmde de küçük bir role sahip olan oyuncu bu şekilde hem sinema hem de dizi projeleriyle adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Aslı Tandoğan filmleri arasında ise pek çok yapımı sayabilmek mümkündür. 2007 yılında Kabadayı, 2013 yılında Behzat Ç. Ankara Yanıyor, 2014 yılında Kendime İyi Bak, 2015’te Git Başımdan, 2019’da Söz Vermiştin ve 2020’de ise Hayalet 3: Yaşam filmlerinde rol aldı.

Aslı Tandoğan Kaç Yaşında?


Aslı Tandoğan 2 Nisan 1979 tarihinde doğmuş olup 42 yaşındadır. 2021 yılının Nisan ayında ise 43. Yaşına girecektir.

Aslı Tandoğan Dizileri


Aslı Tandoğan 2002 yılından günümüze kadar pek çok farklı dizi projesinde yer aldı. İlk dizi projesi 2002 yılında yayınlanan Gülüm Gül dizisidir. Bu dizide Gül karakterine hayat vermiştir. Ancak proje reytinglerde istenen sonuçlar getirmediğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Yani Tandoğan’ın kısa soluklu projelerinden biri haline gelmişti. 2003 yılında ise Çınaraltı dizisinde Gizem, Kurşun Yarası dizisinde Lale karakterlerine hayat verdi. Bu yapımlarda yardımcı kadın oyuncu rollerinde yer almıştır. 2004 yılında ise Sevinç karakteriyle Büyük Umutlar dizisinde rol aldı. Dizi sektöründe ilk başrolü ise 2005 yılındaki Aşka Sürgün dizisiyle almıştır. Bu dizide Mahsun Kırmızıgül, Beren Saat, İzzet Günay, Fırat Tanış, Hüseyin Avni Danyal, Alper Kul, Bahri Beyat ve Teoman Kumbaracıbaşı gibi isimlere eşlik etmiştir. 2005 yılında ekranlara gelen dizi 53 bölüm sürmüş ve 5 Haziran 2006 tarihinde sona ermiştir. Toplam 2 sezon boyunca devam eden dizi dönemin en fazla ses getiren yapımlarından biri haline gelmişti. Diğer Aslıhan Tandoğan dizileri arasında ise Ah İstanbul, 29-30, Dicle bulunuyor. Oyuncu diğer çıkışını ise 2007 yılında ekranlara gelen Dudaktan Kalbe dizisiyle yapmıştır. Bu dizide Lamia karakterine hayat vermiş olan Tandoğan’a Burak Hakkı, Özge Özder, Fadik Sevin Atasoy gibi ünlü isimler eşlik etti. 2 sezon devam etmiş dizi 75.bölümde final yapmıştır.

Aslı Tandoğan aynı zamanda 2009 yılında Kapalıçarşı, 2011 yılında Behzat Ç. ve Zehirli Sarmaşık, 2012’de Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyım, 2013 yılında Leyla İle Mecnun, 2016’da Muhteşem Yüzyıl Kösem, 2018 yılında Yuvamdaki Düşman ve son olarak ise günümüzde Menajerimi Ara dizisinde oynamıştır.