Oyuncu, sunucu ve seslendirmen olan Asuman Dabak 1990 yılından günümüze kadar sayısız projede yer almıştır. Asuman Dabak Nereli? Asuman Dabak 1 Şubat 1970 tarihinde Manisa’nın Akhisar ilçesinde Dünyaya geldi.

Oyuncu, sunucu ve seslendirmen olan Asuman Dabak 1990 yılından günümüze kadar sayısız projede yer almıştır.

Asuman Dabak Nereli?


Asuman Dabak 1 Şubat 1970 tarihinde Manisa’nın Akhisar ilçesinde Dünyaya geldi. Turizm ve otelcilik okuyan Dabak oyunculuk eğitimi almamıştır. Buna rağmen oyunculuk yeteneğiyle pek çok projede yer almayı başarmıştır. Ekranlara ilk olarak Örümcek dizisiyle gelmiştir. Burada Emine karakterine hayat veren oyuncu özellikle bu rolü nedeniyle geniş bir kitlenin ilgisini çekmeyi başardı. Oyuncu 2005 yılında Ümit Birsel’le evlendi. Bu evliliği 2014 yılına kadar devam etmiştir. Rol aldığı bazı tiyatro oyunları ise Kaç Baba Kaç, Şahane Düğün, Çık Çıkabilirsen İşin İçinden, Şaşkın Aşıklar, Şen Şakrak Kabare, Bu oyun başka oyun, Annem 40 yaşında babaannem 20 ve Papaz Kaçtı yer alır. 2006 yılında Asuman Dabak tiyatrosunu kurmuş olan oyuncu 2007 yılında yakalandığı rahim kanseri nedeniyle bir dizi ameliyat geçirmiştir. Hastalığı nedeniyle oyuncu taşıyıcı annelik için yasal yolların başlamasını istiyor.Oyuncu bugüne kadar çok sayıda dizi, film ve tiyatro projesinde yer aldı. Ancak en büyük yükselişini ise Tatlı Hayat dizisinde yapmıştır. Öte yandan Hürrem Sultan, Şans Kapıyı Kırınca, Tövbe, Haneler gibi yapımlarla da adından fazlasıyla söz ettirmeyi başardı.


Asuman Dabak Kaç Yaşında?


Asuman Dabak 1971 doğumlu olup 50 yaşındadır. Oyuncu bu yılın şubat ayında 50.yaşına girmiştir.

Asuman Dabak Dizileri


Asuman Dabak’ın ekranlarda ilk başrol olması Örümcek dizisine denk gelir. Ancak bunun öncesinde de çeşitli dizilerde yardımcı oyuncu ve konuk oyuncu olarak görev almıştır. Televizyona bu anlamda ilk adımını atması ise Gurbetçiler dizisine denk gelir. Dabak’ın bu yapımda ufak bir rolü bulunuyordu. Ekranların uzun soluklu yapımlarından biri olan bu dizi dönemin en popüler dizilerinden biri halindeydi. Bu yapımdan sonra ise yine aynı dönem yayınlanmış olan Tatlı Kaçıklar’da yardımcı oyuncu olarak rol almıştır. Tatlı Kaçıklar dizisinin başrollerinde Yalçın Menteş ve Mehmet Ali Erbil bulunuyordu. Dizinin ilk yayın tarihi 6 Kasım 1996 olup, 2001 yılında ise sona ermiştir. ATV’nin sevilen yapımlarından biri haline gelen yapımın yönetmenliğini ise Temel Gürsu ve Aram Gülyüz birlikte üstlenmişti. Dabak bu yapımın sonrasında Böyle mi Olacaktı ve Kara Melek gibi dizilerde yardımcı oyuncu rollerinde görev aldı. Sonrasında ise Örümcek ve Hayat Bağları dizisinde başrolde yer almıştır. 2001 yılına gelindiğinde ise kariyerinin en parlak işlerinden biri olarak ön plana çıkan Tatlı Hayat dizisinde rol aldı. Tatlı Hayat Kasım 2001 tarihinde başlayan üç sezondan oluşan 106 bölümlük komedi dizisiydi. Bu proje oyuncunun İlk komedi işlerinden biri oldu. Dizinin senaristliğinde Haluk Özenç ve Bora Tekay bulunuyorken, Asuman Dabak bu dizide Türkan Şoray, Haluk Bilginer, Emre Altuğ, Neco, Çolpan İlhan gibi isimlere eşlik etmiştir. Dönemin en ünlü sitcomlarından biri olarak ön plana çıkan dizinin son bölümü ise 27 Ocak 2004 tarihinde yayınlanmıştır.

Oyuncu bundan sonra ise sırasıyla 2003 yılında Hürrem Sultan, 2004’te Dayı ve Şans Kapıyı Kırınca, 2005’te Erkek Tarafı, 2006’da Bir İhtimal Daha var ve Tövbe, 2007’de Adem’in Trenleri, Cumhur Cemaat, Süper Babaanne, 2009’da Haneler, 2011’de Pis Yedili, 2014’te Ezra, Seni Seviyorum Adamım, Acı Aşk ve son olarak ise Tutunamayanlar gibi çeşitli yapımlarda rol almış durumdadır.