Seçmenler tarafından 100 bin imza ile aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adaylarından biri olan Dr. Sinan Oğan, dün 100 bin imzaya ulaştı ve adaylığı netleşti.

Sosyal yardım ödemelerine zam! Aylıklar 6.000 TL olacak! Sosyal yardım ödemelerine zam! Aylıklar 6.000 TL olacak!

Seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adaylarının imza toplama süreçleri Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimine göre devam ederken ilk olarak Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce 100 bin imza hedefine ulaşarak adaylığının netleştirmişti. Dün akşam saatlerinde ise ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olan Dr. Sinan Oğan, 100 bin imza hedefine ulaştıklarını paylaştı. Böylelikle, Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve Ata İttifakı adayı Sinan Oğan 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak seçimlerde aday olarak pusulalarda yerlerini alacak.

ATA İttifakı’nın hedeflediği imza sayısının 120 bin olduğunu vurguladı

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan ve 100 bin imzaya ulaşan Sinan Oğan resmi sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak 100 bin imza hedefinin yeterli olmadığını ifade etti. Dr. Sinan Oğan, düzenin adaletsiz olduğunu ve hiçbir şekilde 100 bin imzaya ulaştıktan sonra işlemin tamamlandığının düşünülmemesini istedi.

‘Artık imza atmamıza gerek yok’ düşüncesinin son derece yanlış olduğunu belirten Dr. Sinan Oğan, bu zaferin de ellerinden alınması için her şeyin yapılacağının da altını çizdi. İmzaların mükerrer diyeceklerini ya da kenarının ıslanmış denileceğini vurgulayan Dr. Sinan Oğan, bu olası sebeplerden dolayı da imza hedeflerinin 100 bin değil 120 bin olduğunu takipçileriyle paylaştı ve ‘120 bin sayısına ulaşana kadar devam edeceğiz’ ifadelerine yer verdi.