Atatürk Havalimanı için verilen kapatma garantisi skandalından sonra bir başka skandal daha sosyal medyanın gündemine girdi...

Atatürk Havalimanı için verilen kapatma garantisi skandalından sonra bir başka skandal daha sosyal medyanın gündemine girdi...

Atatürk Havalimanı'ndaki pistlerin aklam mantığa aykırı şekilde kırılmak istendiği havalimanının daha 5 sene önce yapılan bir pazarlık verilen garanti ile bugünleri yaşadığı ortaya henüz çıkmıştı ki bu gerçekle bağlantılı ayrıca bir iddia da sosyal medyada yankı buldu.

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nın yolcu trafiğine kapatılması ve iki pistinin kırılarak millet bahçesine dönüştürülmesine yönelik proje tartışılmaya devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz pazartesi günü “Yeni havalimanını hızlıca satabilmek için, Atatürk Havalimanı'nın varlığı olası yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu milli servet hızlıca yok edilmeye mi girişildi?” diye zaten sormuştu.

Hürriyet yazdı: Atatürk Havalimanı Etnospor'a verildi… Bilal Erdoğan ile ilişkisi nedir - Güncel - ODATV

Bir gün sonra ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yaptığının, “Atatürk Havalimanı'nın kuzey güney pistleri İstanbul Havalimanı'nın kuzey güney pistleri ile aynı eksende bulunduğundan, havacılık kuralları gereği kullanılamaması sonucu iniş pisti hüviyetini kaybetmiş olup beton bir alana dönüşmüştür.” şeklindeki  ifadesi ise uzmanlar tarafından anında yalanlanmıştı.

Son olarak merak edilen cevap yine arşivlerden gelerek, İstanbul Havalimanı'nın yapıp işleten İGA şirketinin eski üst düzey yöneticisi olan ve halihazırda Devlet Hava Meydanları İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Hüseyin Keskin'in 31 Mart 2017 günü bir televizyon programındaki sözleri ile ortaya çıkmıştı.

Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Bloomberg HT'de ‘Atatürk Havalimanı neden kapatılıyor' sorusuna İGA eski CEO'su Hüseyin Keskin  “İhale şartnamesine göre, bizim kira sürecimizin başlaması için, İstanbul'da Avrupa yakasında başka bir havalimanının faaliyette olmaması gerekir. Belki belirli zorunluluklar dahilinde, mesela genel havacılık, özel jetlerle yapılacak uçuşlar bir müddet devam edebilir. Ama havacılık olmayacak.” demişti.

Bu gerçek ortaya çıkarken ayrıca Erdoğan'ın yeni yapılan İstanbul Havalimanı'nı kullanmadığı ve ilginç bir şekilde ısrarla Atatürk Havalimanı'nı kullanması ve aynı zamanda da Atatürk Havalimanı'ndan gelen adressiz uçuş haberleri geldi.

Uzun süredir sıklıkla Atatürk Havalimanı'nda sürekli halde bazı özel uçakların inip kalktığı gündeme geliyor ve sürekli de neler olduğu Erdoğan'dan başka kimin ya da kimlerin kullandığı da merak ediliyordu.

Türkiye yurt dışına kaçırılan kültürel mirasının peşini bırakmıyor - Son Dakika Haberleri

İstanbul'un kuzeyinde milyonlarca ağaç kesilip yapılan yeni havalimanını seyahatlerinde tercih etmemesi ile dikkat çeken Erdoğan'ın yanı sıra Atatürk Havalimanı'nda başa kimlerin uçuş yaptığı ve neden Atatürk Havalimanı'nın yıkımına rağmen yine Erdoğan'ın bu alanı uçuşlarında kullanacağı iyice merak konusu oldu.

İstanbul Havalimanı 2018 yılında açıldıktan sonra Atatürk Havalimanı, adeta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel havalimanı olarak kullanılmaya başlanmıştı.

İşte tam da Atatürk Havalimanı'nın yıkımı ile başlayan tartışmada nedenler ortaya çıkmışken, alanın oğul Bilal Erdoğan'a teslim haberi ve Erdoğan'ın özel alanına dönüşen havalimanı ile ilgili skandal bir iddia daha sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Ünlü akademisyenlerden Kubilay Kaptan Atatürk Havalimanı'nın önce yıkımı, Oğul Bilal Erdoğan'a teslimi, özel uçuş alanı olması, pazarlık konusu olması skandallarının ortaya çıkmasından sonra ayrıca bir skandalı gündeme getirdi.

Aslında uzun süredir, alandaki şüpheli uçuşlar ile birçok kişi tarafından da öne sürülen iddiayı Kubilay Kaptan şu sözlerle ortaya çıkan skandallar sonrası tekrar gündeme getirdi;

"Kapatıldıktan bugüne kadar yurtdışına kaçırılan bütün tarihi eserlerimiz için Atatürk Havalimanı kullanıldı. Çoğu yasadışı iş için de. Bugün için ispatlayamayacağım ama gelecekte ortaya çıkacak bir gerçek."