Bu haberi bizzat Hürriyet yazd. Atatürk Havalimanı Etnospor’a verildi. Hani Bilal Erdoğan'ın şu başkanlığını yaptığı...

Atatürk Havalimanı’na iş makinelerinin girmesi tartışmaları yine alevlendirdi, yine miyonlarca itraz yağdı ama emir büyük yerden olunca sonuç yine "yıkım" oldu.

Edinilen bilgilere göre havalimanındaki binalar yıkılmayacak, ancak ikiz pist kapatılacak. Yapılacak millet bahçesinde ise modern ve etno spor sahalarının bir arada olacağı aktarılırken milyarlık pistler ise yıkılıyor.

TC Kimlik Numarası Son Hanesi 0-2-4-6-8 Olanların Nakit Sıkıntısı Varsa, 10.000 TL Verilecek TC Kimlik Numarası Son Hanesi 0-2-4-6-8 Olanların Nakit Sıkıntısı Varsa, 10.000 TL Verilecek

İstanbul Havalimanı’nın 2019’da hizmete girmesiyle, Atatürk Havalimanı özel ve kargo haricindeki uçaklara kapanmış ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan aynı yıl Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesine dönüştürüleceğini açıklamıştı.

Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, planda Atatürk Havalimanı’ndan kalan 8 milyon 540 bin metrekarelik alanın yüzde 30’unda genel havacılık ve yüzde 9’unda askeri havacılık devam edecek denildi. Kimlerin kullanacağı bilinmiyor ancak.

Florya tarafındaki piste dokunulmayacak ve bir lütuf misali havacılık faaliyetlerinde Atatürk Havalimanı ismi kullanılacak.

Bu bölüme uçak bakımları için hangarlar ve Devlet Konukevi Yerleşkesi (ki bu kelime korkuttu) yapılması planlanıyor. Kalan 5.2 milyon metrekarelik kısma ise içinde pek çok bileşenin olduğu millet bahçesi yapılacak deniliyor.

BİLAL ERDOĞAN UNUTULMAMIŞ

Bilal Erdoğan'ın eski arkadaşına da ihale kıyağı

393 bin metrekare spora ayrıldı ve mevcut binalar kapalı spor salonu olacak. Tenis, voleybol, futbol sahalarının yanı sıra atlı cirit, okçuluk, pato, kökbörü gibi geleneksel spor dallarına da alan düşünüldü tabi ki.

Gelirsek eğer önemli noktaya, ki bu bilgi sonunda ortaya çıktı; Atatürk Havalimanı'nın bu spor alanları neden bu kadar önemli oldu ve kısmen uğruna bir ülkenin en saygın yapısı yok edildi diye düşünüp duruyorduk.

Bu alanın işletmecisi olacak olan Dünya Etno Spor Konfederasyon Başkanlığı’nı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan yürütüyor.

Ayrıca Bilal Erdoğan’ın kurduğu Okçular Vakfı da birçok kez aldığı hibeler ile gündeme gelmişti hatırlarsanız ki bu hibelerin yanı sıra Atatürk Havalimanı da unutulmamış.

İKİZ PİSTLER GİTTİ, KISA PİST KALIYOR

Atatürk Havalimanı’nda 17/35 sağ ve sol olmak üzere iki uzun pistin yanı sıra, 05/23 olarak adlandırılan bir de kısa pist bulunuyordu. 17/35 pistleri tamamen devre dışı bırakıldı. Halen kullanılan ve kısa olan 05/23 pisti ise Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi yapıldıktan sonra da kullanılmaya devam edilecek.

Başbakan Erdoğan'ın balkon konuşması - Anadolu Ajansı