Twitter, Musk'ın feshettiği anlaşma için yasal işlem başlatacağını duyurdu.

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın aylardır gündemde tuttuğu anlaşma için Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, yasal işlem başlatılmasının planlandığını duyurdu.

Yaptıkları ve söyledikleri ile bir işinsanı iken Dünya'nın bir numaralı magazin bombası haline gelen Elon Musk'ın Twitter için feshettiği yaklaşık 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasının uygulanması için yasal işlem başlatılması duyurusu sosyal medyanın da başlıca konularından biri oldu.

Elon Musk'ın Twitter'ı devralması onaylandı - Son Dakika Haberleri

Elon Musk'ın satın alma anlaşmasını feshetmesinin ardından Twitter tarafından ilk tepki Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor'ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile geldi.  Taylor "Twitter Yönetim Kurulu, Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda işlemi tamamlamayı taahhüt ediyor ve birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor" ifadesini kullandı.

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Taylor, açılacak davada galip geleceklerinden emin olduğunu söylerken Elon Musk'ın avukatları ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan bildirimde, Twitter'ın, şirketin iş performansı için önemli olan, platformdaki sahte veya spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine yanıt vermediğini veya yanıtlamayı reddettiğini açıkladı.

Elon Musk'ın servetinin 5'te biriyle Twitter'ı satın almak için yaptığı anlaşma ses getirdi

Bildirimde, Twitter'ın anlaşmanın birçok hükmünü esaslı şekilde ihlal ettiği, yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunun görüldüğü aktarılırken fesih kararıyla, işlemin tamamlanmaması durumda ise Elon Musk'ın 1 milyar dolar ödemesini gerektiren anlaşma şartı gündeme taşındı.

Elon Musk, Twitter'ı satın alma anlaşmasını feshetti