AVM'ye girişte aşı kartı göstermek zorunlu mu? AVM’lere girişte PCR testi istenecek mi?

Eylül ayında aşı olmayan vatandaşlar için birtakım kısıtlamalar gündeme geldi. Peki AVM'ye girişte aşı kartı göstermek zorunlu mu? AVM’lere girişte PSC testi istenecek mi?

Gündem 21.08.2021 - 19:13 21.08.2021 - 19:13 Volkan Arık

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama çalışmaları Türkiye'de tüm hızı ile devam ederken Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısı sonrasında aşı olmayanlara Eylül ayında bir takım kısıtlamalar geleceği açıklanmıştı. Özellikle sinema ve konser salonları için aşı kartı zorunluluğu getirilirken aynı zamanda aşı yaptırmayan vatandaşlardan PCR testi istenecek. Peki AVM'ye girişte aşı kartı sorulacak mı? AVM'lere girişte testi zorunlu mu?

Türkiye'de son dönemlerde artan koronavirüs vaka sayılarının aşı yaptırmayan vatandaşlardan kaynaklandığı gündeme gelmişti. Yapılan kabine toplantısı sonrasında 6 Eylül tarihinden itibaren yeni bir dönemin başlayacağını da duyuruldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeye göre konserve sinema salonları için PCR testi istenecek. Eğitim sektöründe ise aşı yaptırmayan vatandaşlar haftada 2 defa PCR testi yaptırmak zorunda. Şehirler arası seyahatlerde açıklamalardan nasibini aldı. Uçak, otobüs ya da diğer ulaşım araçları ile şehirler arası seyahat edecek olan vatandaşların 48 saat öncesinde PCR testi yaptırmış olmaları ya da açılarının tamamlanmış olması gerekiyor. Peki her gün yoğun bir şekilde insan sirkülasyonunun yaşandığı AVM'lere girişte aşı kartı istenecek mi? AVM'ye girişte PCR testi zorunlu mu?

AVM'YE GİRİŞTE AŞI KARTI İSTENECEK Mİ?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede AVM'lere girişte aşı kartı ya da PCR testi isteneceği yönünde herhangi bir madde bulunmuyor. Yani AVM'lere girişi de vatandaşlar için herhangi bir kısıtlama yok. Ancak AVM içinde bulunan sinema salonlarına girmek için aşı veya PCR testi zorunlu. AVM'ye girişte herhangi bir sınırlama bulunmadığı için vatandaşlar yeni bir kararı kadar herhangi bir test göstermeden ya da aşı yaptırmadan AVM'ye girişlerine devam edebilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@