Avrasya Tüneli'nde yeni dönem sosyal medyada da gündem konusu oldu...

Avrasya Tüneli'nde yeni dönem sosyal medyada da gündem konusu oldu...

Avrasya Tüneli'ni 1 Mayıs'tan itibaren motosikletlerin de kullanabilecek olmasına ilişkin karar sosyal medyada "ekonomik karar" olarak yorumlandı.

Araç fiyatlarınında ki vergi yükleri, sigorta prim tutarları derken en son yakıta gelen zamlarla araç kullanmak zaten fakirleşen vatandaş için imkansız hale gelirken fahiş fiyat uygulayan köprüler de geçitler de müşterisiz kaldı.

Tüm bunların üzerine daha önce güvenlik nedeni ile izin verilmeyen motorsikletlerin Avrasya Tüneli'nden geçmesine tanınan izin de "tünel de ekonomiye yenik düştü" olarak yorumlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünün Avrasya Tüneli'nden geçişlere ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayına girdi.
Avrasya Tüneli'nden yeni dönem... 1 Mayıs'tan itibaren başlıyor

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

Buna göre, yap-işlet-devret modeli ile ihale edilen İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi (Avrasya Tüneli) Projesi kapsamında, 1 Mayıs'tan itibaren azami tasarım hızı saatte 45 kilometre, silindir kapasitesi 50 santimetreküpten fazla olan sepetli, sepetsiz iki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlar ile net motor gücü 15 kilovatı, net ağırlığı 400 kilogramı, yük taşımacılığında kullanılanlar için ise net ağırlığı 550 kilogramı aşmayan dört tekerlekli L3, L4, L5 ve L7 sınıfı motorlu taşıtlar (motosikletlerin) tünelden geçebilecekler.

Ancak motorlu bisikletler (moped) ile elektrikli scooterların tünelden geçişine izin verilmeyecek.

Henüz...