Trabzonspor'un yetenekli milli kalecisi Uğurcan Çakır, uzun zamandır Avrupalı dev kulüplerin radarında bulunuyor. Trabzonspor ile 1 Türkiye Kupası ve 1 Süper kupa kazanan 24 yaşındaki Uğurcan Çakır, kaleci sıkıntısı çeken Avrupalı devler tarafından yakın

Fenerbahçe'ye Ukraynalıların Protestosu Damga Vurdu! Cevapları Ağır Oldu! Fenerbahçe'ye Ukraynalıların Protestosu Damga Vurdu! Cevapları Ağır Oldu!
Trabzonspor'un yetenekli milli kalecisi Uğurcan Çakır, uzun zamandır Avrupalı dev kulüplerin radarında bulunuyor. Trabzonspor ile 1 Türkiye Kupası ve 1 Süper kupa kazanan 24 yaşındaki Uğurcan Çakır, kaleci sıkıntısı çeken Avrupalı devler tarafından yakın markaja alındı. Trabzonspor kalecisi Onur Recep Kıvrak'ın 5 gol yediği Yeni Malatyaspor maçı sonrası kadro dışı bırakılmasıyla fırsat bularak Trabzonspor kalesine geçen Uğurcan, 2018 yılının Kasım ayında devraldığı eldivenleri bir daha bırakmadı. Kurtarışlarıyla ve yeteneğiyle dev kulüplerin ilgisini çeken Uğurcan'ın adı zaman zaman Liverpool ile anılmaya başlandı.


Devler, Uğurcan Çakır'a kanca attı!


Bütün tekliflere rağmen Trabzonspor, Uğurcan Çakır'ı 25 milyon euronun altındaki rakamlara satmak istemiyor. Bazı dev kulüpler sezon sonunu beklemeden Uğurcan'ı almak istiyor ancak Trabzonspor yönetimi, Haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nın ardından genç kaleciyi satışa çıkarmayı planlıyor. Güncel değeri 16 milyon euro olan ve bu değeriyle şu an Süper Lig'in en değerli oyuncusu konumunda yer alan Uğurcan Çakır'ın Almanya, İspanya ve İngiltere'den taliplerinin bulunduğu aktarıldı.


25 milyon euro ve sonraki transferden yüzde 20 pay!


İspanyol ekibi Sevilla ve Fransız ekibi Rennes'den gelen 16 milyon euroluk teklifleri reddeden Trabzonspor, kapıyı 25 milyon eurodan açıyor. Bordo mavililerin, genç kaleciyi 25 milyon euro satmak ve sonraki satıştan elde edilecek gelirin de yüzde 20'sini almak koşuluyla herhangi bir transfere izin vereceği kaydedildi. Bordo mavililerin 25 milyon eurodan az herhangi bir teklifi görmezden geleceği belirtildi. Gelen son teklifin ise Jose Mourinho'nun teknik direktörlüğünü yaptığı Tottenham kulübü olduğu kaydedildi. Haziran ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nı bekleyen Trabzonspor yönetiminin, Uğurcan Çakır'ın değerinin daha da artacağı turnuva sonrası satış sınırını yükseltebileceği belirtildi.