Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Personel Alımı İlanı Yayımladı! Resmi Gazetede Açıklandı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), iş arayanlara müjdeli bir haberle geliyor. Resmi Gazete'de yayımlanan duyuru ile birlikte ADÜ, eczacı, biyolog, hemşire, sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, destek personeli (iç ve dış mekan temizliği, şoför, gassal) ünvanlarında personel alımı yapacağını duyurdu. Bu fırsat, iş arayanlar için yeni bir kariyer yolunun kapısını aralıyor.

ADÜ Personel Alımı Şartları ve Detayları:

Adayların başvurularını gerçekleştirebilmeleri için belirlenen şartlar arasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartların yanı sıra, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, belirli şartlar altında sözleşmeli personel olarak istihdam edilebilmek ve KPSS puanıyla başvuruda bulunmak gibi kriterler bulunmaktadır. Başvuru tarihleri 4 Aralık-18 Aralık 2023 arasında olup, adaylar başvurularını Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Binası Zemin Kat Başvuru Ofisine şahsen yapmalıdır.

Başvurular ve İstenecek Belgeler:

Son Dakika: Zam Geldi, Maaşlar Zamlı Ödeniyor Son Dakika: Zam Geldi, Maaşlar Zamlı Ödeniyor

Başvurular için adayların ADÜ'nün resmi web sitesinden "Duyurular" bölümünden temin edecekleri başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ve istenilen belgelerle birlikte başvuru ofisine şahsen başvurmaları gerekmektedir. Başvuruların şeffaf bir şekilde ve adayların hakkını koruyacak bir prosedür dahilinde alınması, ADÜ'nün istihdam süreçlerine verdiği önemin bir göstergesidir.

KPSS Puanı Esas Alınacak:

Başvuru yapabilmek için adayların, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu sınavlarından Lisans mezunları için KPSS/P3, Önlisans mezunları için KPSS/P93 ve Ortaöğretim (Lise) mezunları için KPSS/P94 puanlarının esas alınacağı belirtilmiştir. En az "50" (ELLİ) taban puan şartının aranması, başvuruların nitelikli adaylar arasından seçilmesine olanak tanıyacak gibi görünmektedir.