Aylık 1000 TL’ye Kadar Olan Maddi Desteğe 18-65 Yaş Arasındaki Herkes Başvurabiliyor!

Aylık 1000 TL’ye Kadar Olan Maddi Desteğe 18-65 Yaş Arasındaki Herkes Başvurabiliyor! Son dakika yapılan bu destek ödemeleri ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

Ekonomi 23.09.2021 - 19:11 23.09.2021 - 19:11 Vural Pars

Maddi ihtiyaçta olan 18 ve 65 yaş arası bireyler sadece Türkiye cumhuriyeti kimlik numarası ve dilekçe ile bu desteğe başvurabiliyor! Başvurusu kolayca yapılabilen maddi destek 700 TL’den 1000 TL’ye kadar çıkıyor!

Herkes Bu Ödemeden Faydalanabilecek!

Eylül ayı içerisinde hala geçerli olan desteğe ihtiyacı olan herkes başvurabilir. Desteğe başvurmak için tek şart 18 yaşından büyük olmak. Başvuruları kabul edilenlere aile ve sosyal hizmetler bakanlığından aylık olarak hesaplara 1000 TL ye kadar para yatırılıyor. 65 yaş üzerinde olup başvurmayanlara iyi haber. 65 yaş üzeri bireylerden  maddi desteğe ihtiyacı olanlara aylık 65 yaş maaşı bağlanıyor ve kimse mağdur edilmiyor.

Başvuruda bulunanlar arasında en ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek için bazı şartlar aranıyor. Engelli kategorisinde bulunan  veya maddi geliri olmayan bireylerin başvuruları daha öncelikli olarak kabul ediliyor. 2021 yılında 1000 TL’ye kadar çıkan maddi destekler yılbaşı itibariyle zamlı haliyle hesaplara yatacak. Başvurusu kabul edilenler 12 ay boyunca bu sosyal yardı ödemelerinden yararlanabilecek.

Engellilere Maddi Destek

Engelli bireylerin ödemeden faydalanabilmesi için engelli olduklarına dair kanıt belgelerini sunmaları gerekiyor. Başvurularda engel dereceleri de göz önüne alınıyor. Yüzde etmiş ve üzeri engele sahip, ağır engelliler 2021 yılı içerisinde yaklaşık 990 TL olan destek ödemelerinden faydalanabiliyor. Eğer engelli bireye ailesi tarafından bakılıyorsa aileye bakım parası desteği de mümkün!

aylik-1000-tlye-kadar-olan-maddi-destege-18-65-yas-arasindaki-herkes-basvurabiliyor1

Başvurular Nereye Yapılacak?

Başvurular İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına dilekçe ile yapılabileceği gibi bir tıkla E- devletten de yapılabiliyor. Bunun için kişinin E-devlet içinde “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı” aramasını yapması yeterli. Çıkan sonuçlar arasında ise “sosyal yardım ve destek ödemeleri” kısmından başvuru formuna ulaşılıyor. En son da kişinin istenen belge veya bilgileri sisteme bildirmesi ile de başvuru tamamlanıyor.

Banka Hesabına Gerek Yok

18 ve 65 yaş arası bireylerin bu sosyal yardım ödemesinden faydalanmak için banka kartına ihtiyaçları yok! Ödemeler kişinin banka hesabı olmadığı taktirde PTT ile de yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@