KYK kredisi almak isteyen öğrenciler için yeni bir duyuru geldi. 19 Ekim'e kadar sürecek olan kredi burs başvurularında son tarih için yarın gösterildi. Eğer üniversite öğrencisiyseniz bu ödemelerden yararlanabileceksiniz.

Ön lisans, lisans veya doktora bölümü okumakta olan öğrencileri sevindiren duyuru geldi. Aylık 1250 TL'den başlayarak 3750 TL'ye çıkan KYK kredi bursu almak için son tarih yarın. 19 Ekim'den sonra başvurular kabul edilmeyecek. Peki başvurular nereden yapılıyor? 2023-2024 eğitim sezonu için üniversite öğrencilerine müjdeli haber Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'tan geldi. KYK burs ve kredi başvurularının başlamış olduğunu duyurdu.

19 Ekim'e Kadar Başvurabilirsiniz!

Bu başvurular, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından alınıyor. Öğrencilerin son başvuru tarihlerini kaçırmamaları için 19 Ekim 2023'ü takip etmeleri gerekiyor. İlk defa üniversiteye başlayacaklar, mevcut öğrenciler ve yurt dışında eğitim alan Türk vatandaşları bu fırsattan faydalanabilecek. Osman Aşkın Bak, öğrencilere, başvurularını e-Devlet platformu üzerinden yapmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca, 19 Ekim 2023, saat 23.59'a kadar başvuruların tamamlanması gerektiğini vurguladı.

kyk-burs-sonuclari-aciklandi-mi-7-aralik-2021-kyk-burs-kredi-sonuclari-ne-zaman-saat-kacta-acikl

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

2023 KYK Burs Kredi Ücretleri

  • Lisans öğrencileri için: 1250 TL
  • Yüksek Lisans öğrencileri için: 2500 TL
  • Doktora öğrencileri için: 3750 TL

2024 yılında KYK burs ve kredi ücretlerine zam yapılması bekleniyor, ancak ne kadar bir artış olacağı henüz kesinleşmemiş. KYK burs ve kredi başvurularının 12 Ekim'de başladığına değinelim. Bu destekle öğrencilere ekonomik olarak bir rahatlama sağlanmış oluyor, özellikle maliyetlerin arttığı şu dönemde. Başvuru işlemleri oldukça basit. Öğrencilerin e-Devlet platformuna giriş yapmaları ve GSB Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuru İşlemleri sayfasını takip etmeleri yeterli. Başvurularını onayladıktan sonra, sonuçları yine e-Devlet üzerinden kontrol edebilirler. Burs veya kredi kazanan öğrencilerin belirlenen tarihlerde taahhütname onayı yapmaları şart. Bu adımı atlamamak önemli, aksi takdirde ödeme yapılmıyor.