İŞKUR yayınlandığı iş ilanları ile milyonlarca iş arayan vatandaşa umut olmaya devam ediyor. Her gün yeni iş ilanları eklenirken bu defa yayınlanan iş  ilanı ev ve aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları için büyük fırsat olacak gibi görünüyor. Çünkü İŞKUR evden istihdam müjdesi verdi. Koronavirüs salgını sürecinde bu sadece ev hanımları için değil iş arayan binlerce kişi için iyi bir seçenek oldu. Üstelik de İŞKUR’un bu iş ilanı sayesinde aylık 5.000 TL kazanma şansı var. Peki başvuru şartları neler? İşte detaylar…

Evden çalışma özellikle koronavirüs salgını sürecinde son derece popüler oldu. Hatta bir çok büyük firma da çalışanlarını uzaktan çalışmaya teşvik etmeye başladı. Bu süreçte İŞKUR’da evden çalışmak isteyenler için yeni iş ilanları açıyor. Ev hanımları, öğrenciler, emekliler ve evden çalışmak isteyen binlerce kişi için İŞKUR’un açtığı ilanlar adeta büyük bir fırsata dönüşüyor. Özellikle ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları bu iş imkanlarını değerlendirmeleri durumunda 5.000 TL’ye kadar maaş alma şansını da elde ediyor. Üstelik başvuru için kriter de aranmıyor. Tüm mezuniyet durumlarında başvuru yapılabiliyor. İşte merak edilen tüm detaylar…

aylik-5000-tl-maas-odenecek-iskur-az-once-duyurdu-evden-hic-cikmadan-calismak-mumkun-is-arayanla-2

5000 TL’YE KADAR MAAŞ İMKANI

İŞKUR evden çalışma iş ilanları sayesinde özellikle ev hanımları evlerinden bile çıkmadan aile ekonomisine katkı sağlama imkanı buluyor. İŞKUR iş ilanları içinde bulunan evde ek iş imkanı sayesinde evlerinde günde sadece birkaç saat çalışan ev hanımları 1.500 TL ile 5.000 TL arasında maaş alabiliyor. Üstelik de bu ilanlar İŞKUR aracılığıyla verildiği için son derece güvenilir. Sabit gelir elde etmek isteyen ev hanımları bu şansı başvuru yapmak koşuluyla değerlendirebiliyor.

aylik-5000-tl-maas-odenecek-iskur-az-once-duyurdu-evden-hic-cikmadan-calismak-mumkun-is-arayanla-3

EVDE ÇALIŞMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR evde çalışma başvurusu yapmak için öncelikle İŞKUR’a kayıt yaptırmak gerekiyor. Türkiye İş Kurumu sitesine girerek iş arayan bölümünden kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Ev hanımları daha sonrasında arama butonuna evde ek iş yazarak İŞKUR’un evden istihdam için açılan tüm ilanlarına ulaşabilir. El beceriniz ya da ilgi alanınıza göre evde paketleme ya da katlama gibi işlere başvuru yapabilirsiniz.

aylik-5000-tl-maas-odenecek-iskur-az-once-duyurdu-evden-hic-cikmadan-calismak-mumkun-is-arayanla-2

EVDE EK İŞ İMKANI VEREN FİRMALAR

Evde ek iş imkanı veren firmalar İŞKUR aracılığıyla güvenilir iş ilanları yayınlıyor. Bu ilanlar arasında maske paketleme, kına ve nikah şekeri paketleme, tel toka paketleme, davetiye katlama gibi aylık gelir getiren işler oluyor. Bu işleri yapanların el hızlarına ve becerilerine göre aylık en az 1.500 TL kazanması mümkün. Ayrıca yaptığınız işte  gösterdiğiniz beceri ve hıza göre aylık gelirinizi 5.000 TL’ye kadar arttırabilirsiniz.

Diğer yandan evde ek iş konusunda güvenilir olmayan firmalar da bulunuyor. Daha önce arama motorundan iş bulup şikayetçi olan bir çok okuyucumuz olmuştu. Fakat İŞKUR tarafından hazırlanan ilanlar İŞKUR güvencesinde olduğu için gönül rahatlığıyla başvuru yapabilirsiniz.