Bankada toplu parası olanlara piyango vurdu! 32 günlük vadeli mevduat faiz oranları artmaya devam ediyor. Aylık oturduğunuz yerden 15.000 TL kazanın.

Bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesaplarında faiz oranları artmaya başladı. Kısa süre önce uygulanmaya başlanan kur korumalı TL mevduat hesaplarının ardından yüzde 20’nin üzerine fırlayan günlük vadeli hesap faiz oranları, 2022 Mart ayı itibariyle artma eğilimi göstermeye başladı. Hala yüksek oranlar sunan birkaç banka dışında çoğu mevduat hesabının 32 günlük vadeli mevduat faiz oranlarının düştüğü görüldü. Birikimlerini TL üzerinden en cazip aylık gelir ile durduğu yerde katlamak isteyenlere ise bankalar son çağrılarını yapmaya başladılar. Peki, 32 günlük en yüksek faiz veren banka hangisi? İşte bankların mevduat faiz oranları…

Türkiye’de bankacılık alanında faaliyet gösteren bankalar arasında 32 günlük vadeli mevduat hesabına %20 ve üzerinde faiz veren sadece iki banka kaldı. Faiz oranlarının düşmeye başlamasının ardından Türk Lirası birikimlerini en yüksek faiz getirisi sunan hesaplar ile yapmak isteyenler ise araştırmalarına devam ediyor…

Bankaların Güncel Mevduat Faiz Oranları

En yüksek faiz veren banka hala %20,50 faiz oranı ile Alternatif Bank oldu. VOV Hesap kapsamında, ek ürün kullanımıyla da bitmeyen hoş geldi faizi fırsatı sunan Alternatif Bank VOV Hesap, yüksek oranlar sunmaya devam ediyor. Fibabanka ise faiz oranlarını yeniden düşürme kararı alarak vadeli mevduat hesabı kapsamında faiz oranını %20’ye çekti. Fibabanka Kiraz Hesap ile Alternatif Bank VOV Hesap dışında diğer pek bankanın faiz oranlarının düştüğü görüldü.

En yüksek vadeli mevduat faizi veren bazı bankalar ise şunlar:

·         Alternatif Bank VOV Hesap Faiz Oranı: %20,50

·         Fibabanka Kiraz Hesap Faiz Oranı: %20

·         Burgan Bank ON Hesap Faiz Oranı: %19,75

·         ING Bank e – Turuncu Hesap Faiz Oranı: %19  

·         Denizbank E – Mevduat Hesap Faiz Oranı: %18,75

·         Akbank Vadeli Hesap TL Faiz Oranı: %18,25

·         Odeabank Oksijen Hesap Faiz Oranı: %18,25

·         Akbank Vadeli Hesap TL Faiz Oranı: %18,25

Odeabank Oksijen Hesap

Gündüz vadesiz, geceli vadeli özellikleri ile dikkat çeken Odeabank Oksijen Hesap, yüzde 18,25 faiz oranlarını duyurdu. Geçtiğimiz dönemde bu oranın çok üzerinde bir faiz getirisi sunan Odeabank’ın yeni oranları ise dikkat çekiyor. 10.000 TL mevduat birikimi için Odeabnak tarafında Oksijen Hesap kapsamında 32 günlük vadede 152 TL net kazanç sunuluyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Birçok banka tarafından hala yüksek oranların sunulmaya devam ederken vatandaşların en iyi oranlara sahip bankaları tercih etmeleri öneriliyor.  

890.000 TRY için 32 Gün Mevduat Kazançları