Aylık maaş ve emeklilik fırsatı! İşi olmayan, çalışmayan, ev hanımı herkes için büyük şans! İşte başvuru detayları

Ev hanımları hem aylık maaş alabilir hem de emeklilik fırsatını değerlendirerek emekli olabilir. 31 Aralık 2021 tarihine kadar başvurular devam ediyor bu şans son şans.

Ekonomi 16.10.2021 - 20:18 16.10.2021 - 20:18 Volkan Arık

Aylık maaş ve emeklilik fırsatı! İşi olmayan, çalışmayan, ev hanımı herkes için büyük şans! İşte başvuru detayları… Çalışmayan, işi olmayan, evde çalışan, öğrenci, sosyal güvencesi bulunmayan ve ev hanımı olan Milyonlarca kişi için hem aylık düzenli maaş alma hem de emekli olma fırsatı doğdu. Emeklilik için son başvuru tarihi ise 31 Aralık 2021 olarak belirlendi. Süresi içinde başvuru yapanlar geçmiş borçlarını ödeyerek hemen emekli olabilir. Emeklilik şansını değerlendirmek isteyenlerin başvuru yapması şart. Erken emeklilik müjdesi ve detaylar haberimizin devamında...

SGK bugün akşam saatlerinde biri son dakika açıklaması yaparak barış yasası ile birlikte erken emeklilik fırsatı duyurdu. Yeni yasanın gelmesi çalışmayan, şu anda bir sosyal güvencesi bulunmayan, emeklilik için yaş bekleyen, prim gün sayısını işi olmadığı için tamamlayamayan ve en önemlisi de ev hanımı olan milyonlarca kişi için büyük fırsat haline dönüştü. 31 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru yapmak koşulu ile isteğe bağlı sigorta primlerini yatıranlar emekli olma şansını elde edecek. Ev hanımları da bu kapsam dahilinde alındı. Ayrıca ev hanımları doğum borçlanması sayesinde erken emeklilik şansını da elde edecek.

aylik-maas-ve-emeklilik-firsati-isi-olmayan-calismayan-ev-hanimi-herkes-icin-buyuk-sans-iste-bas-3

SON BAŞVURU 31 ARALIK 2021

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren borçların yapılandırılması yasası geçtiğimiz günlerde kabul edilmiş ve başvuru işlemleri açılmıştı. Vergi dairesi, trafik borçları, SGK prim borçları, kredi borçları gibi birçok borcu kapsayan yasa için başvurular 30 Eylül 2021 tarihinde sona erdi ve ödeme dönemi başladı. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar için ilk taksit ödemesi ise 31 Ekim 2021 tarihinde yapılacak. Yasa kapsamında borçlu olan vatandaşlar 9 ila 18 ay arasında taksitlendirme yapabildi. Sosyal güvenlik kurumu borç yapılandırma işlemleri ise hala devam ediyor ve 31 Aralık tarihine kadar geçerli olacak.

aylik-maas-ve-emeklilik-firsati-isi-olmayan-calismayan-ev-hanimi-herkes-icin-buyuk-sans-iste-bas-1

İSTEĞE BAĞLI SİGORTA BORÇLARINI YAPILANDIRABİLİRSİNİZ

Daha önceden isteğe bağlı sigorta yaptırmış ve borcunu ödememiş olan vatandaşlar 31 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru yapmaları durumunda borçlarını taksitli olarak ödeyebilir. Çalışmayan, işsiz olan, evden çalışan, ev hanımı olan milyonlarca kişi bu kapsama giriyor. SGK borç yapılandırma işlemleri sayesinde birikmiş prim borçlarınızı yapılandırmak aynı zamanda doğum borçlanması yapmak mümkün. Doğum borçlanması sayesinde ev hanımları erken emekli olma fırsatını da elde edebilir. Ancak borç yapılandırma hiç işlemleri içeri süresi içerisinde başvuru yapma şartı aranıyor. Yani 31 Aralık 2021 tarihine kadar başvuru yapmayanların Hakkı yanıyor.

aylik-maas-ve-emeklilik-firsati-isi-olmayan-calismayan-ev-hanimi-herkes-icin-buyuk-sans-iste-bas-3-1

TOPLU ÖDEMEDE FAİZ İNDİRİMİ VAR

SGK borç yapılandırma işlemleri kapsamında borcunuzu 6, 9, 12, 18 taksit olarak yapılandırma şansınız bulunuyor. Yapılandırma yapanlardan borç faizi silinirken aynı zamanda borcunu toplu ödemek isteyenler için de ciddi bir indirim söz konusu oluyor. SGK prim borcu yapılandırma işlemleri için en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan bilgi alabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@