TC kimlik numarasına göre 300 TL, 400 TL ve 600 TL para için son dakika açıklaması biraz önce yapıldı. Bu paralar hesaplara yatmaya başladı. Hemen kontrol edin! İşte haberimizin detayları

Gitarın Efsane İsmi Sahnede Bayıldı! Carlos Santana Korkuttu! Sağlık Durumu Nasıl? Gitarın Efsane İsmi Sahnede Bayıldı! Carlos Santana Korkuttu! Sağlık Durumu Nasıl?

Az önce açıklandı! TC kimlik numarasına göre 300 TL, 400 TL ve 600 TL hesaplara yatmaya başladı! Hemen kontrol edin! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, geliştirmiş olduğu sosyal yardım modellerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İlgili yardım başlığı altında doğum yapmış olan kadınlara da iki farklı kategori aracılığı ile nakit desteği sağlayacağını bildiren bakanlık, nakit ödeme hizmetlerine ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. İşte bakanlığın çocuklu kadınlara yönelik sunduğu sosyal yardım hizmetlerine ilişkin haberin devamı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Canlı Doğum Parası Hizmeti Başladı 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilen ve “Canlı Doğum Yardımı” ismi ile hizmete açılan sosyal yardım modelinin, 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğum yapan kadınları ve çocukları kapsadığı bilgisi paylaşılmıştır. Bakanlık tarafından yapılan resmi açılamaya göre söz konusu yardım modelinden hem Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı sahipleri hem de Mavi kart sahipleri yararlanabilmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın duyurmuş olduğu Canlı Doğum Yardımı hizmeti kapsamında yapılan ödemeler, bir kereliğe mahsus olmak üzere hesaplara geçmektedir. İlgili yardımdan yararlanabilmek için ise hane içi kişi başına düşen aylık ortalama gelir tutarının asgari ücretin 3’te 1’ini aşmıyor olması gerekmektedir. Bakanlık, ilgili şartı sağlayan ihtiyaç sahibi ailelere, şu tutarlarda nakit ödeme hizmeti sunacağını bildirmiştir:

•    Birinci doğuma: 300 TL

•    İkinci doğuma: 400 TL

•    Üçüncü ve daha fazla doğuma: 600 TL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Çoklu Doğum Yardımı Hizmeti Nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın doğum yapmış olan kadınlar için geliştirmiş olduğu sosyal yardım modellerinden birisi de Çoklu Doğum Yardımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yardımın geliştirilme amacı çoklu doğum ile dünyaya gelen çocuklarının öz bakım ve beslenme gibi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan ihtiyaç sahibi ailelere, nakdi yardımda bulunmaktadır. 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan Çoklu Doğum Yardımı modeline, çoklu doğum yöntemi ile dünyaya çocuklar getirmiş olan ve çocuklarının yaşları 2 yaşını aşmayan tüm ihtiyaç sahibi ebeveynler başvuru yapabilmektedir. Bakanlık ilgili yardım için ödeyeceği tutarı 215 TL olarak belirlemiştir.


KAYNAK: ilan365.net