Peş peşe açıklandı. Emekli olan herkese 3000 TL ikramiye veriliyor: ATM’den çekin. Devlet yüksek enflasyonun emekliler üzerinde oluşturduğu yükü hafifletmek adına önemli adımlar atar. Emekliye destek kapsamın devlet farklı nedenlerden dolayı ikramiye ödemeleri yapar.

Az önce emekliye ikramiye zammı için detaylar açıklandı. Emekli olan herkese 3000 TL ikramiye var. 2018 yılında da ilk defa bu kapsamda emeklilere hem ramazan bayramı hem de kurban bayramı öncesinde ikramiye verildi. Bu tarihten sonrada emekliler her yeni dönemde alacakları ikramiye miktarını merak etmeye başladı. Özelliklede son dönemde emekli maaşlarının yanında asgari ücrete de yapılan ciddi zam sonrası gözler ikramiye miktarına kitlendi. Verilecek ikramiye miktarı kesin olarak bilinmemekle beraber 3000 TL civarında olması ön görülüyor. Bu öngörüde en düşük emekli maaşından yaşanan enflasyon artışına kadar birçok etken ise göz önünde tutuluyor. Burada emeklilik döneminde verilecek olan ikramiye zammından yararlanmak için farklı kriterleri tam olarak karşılıyor olmanız gerekmektedir.

Devlet yüksek enflasyonun emekliler üstünde meydaan getirdiği yükü hafifletmek adına mühim adımlar atar. Emekliye destek kapsamın devlet değişik nedenlerden ötürü ikramiye ödemeleri yapar.

Peki, emekliye verilen ikramiye zammından kimler faydalanabilecek?

Devlet emeklilerin rahat bir nefes alması adına verdiği ikramiyelerde herhangi bir kısıtlama yapmaz. SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı fark etmeksizin her emekli bu zamlardan faydalanabilecek. Bir önceki ödemeye kıyasla yeni ödenecek olan miktarın yüzde 100 zamlanacağı tahmin ediliyor.

Güncel fiyat açıklandıktan sonra belirlenen ikramiye miktarı ise ikiye bölünür. Bu miktarda bayramlardan hemen önce vatandaşın hesabına yatırılır. Yatırılacak net fiyat ise vatandaşın önündeki ilk dini bayram olan Ramazan Bayramı öncesi netlik kazanmış olur. Üstelik emekliler haricinde verilecek olan bu ikramiyeden farklı kesimlerde faydalanabilecek.

İkramiye zammını almak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Dini iki bayramdan hemen önce emeklilere belirlenen miktarda ikramiye yatırılır. Bu ikramiye sene içerisinde iki kez olacak şekilde verilir. Böylece emekli vatandaşların bayram üzeri yapacakları alış verişlerde elleri rahatlamış olur. Emeklilerin bu ikramiye almaya hak kazanmaları için hiçbir girişimde bulunmalarına ise gerek yoktur.  

Gözden kaçırmayın

Saadet Partisi de "Biz" Ve "Siz" Diyerek Ayırdı! Türkiye'de Ayrımcılıkta Gelinen Noktanın İğneli Dili Alkışlandı! Saadet Partisi de "Biz" Ve "Siz" Diyerek Ayırdı! Türkiye'de Ayrımcılıkta Gelinen Noktanın İğneli Dili Alkışlandı!

Başvuru şartı aranmadan devlet direkt olarak vatandaşın maaşını çektiği bankaya ikramiyeyi yatırır. Üstelik vatandaşların bankalardan paralarını almaları için sıraya girmelerine de gerek kalmaz. ATM’lerden istenilen saat ve zamanda para kolaylıkla çekilebilir.