Biraz önce asgari ücret zammı ve yeni destek paketi açıklaması yapıldı. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'tan milyonları ilgilendiren açıklama

Vatandaş ihya olacak... Az önce son dakika asgari ücret zammı ve yeni destek paketi açıklaması yapıldı! Asgari ücret zammıyla ilgili yeni gelişmeler ve haberler zgelmeye devam ediyor. Bu anlamda açıklamalarda peş peşe geliyor. Asgari ücret zammı ve yeni destek paketleri gelecek mi? Sorusuna Numan Kurtulmuş’un yanıtı şu şekilde oldu;

“Pandeminin başından beri krizin ağırlaşmasıyla birlikte sık sık destekler yapıldı. İki ana eksende hükümet önceliklerini belirledi. Biri üretim kabiliyetini düşürmemek, öteki ise yaşam pahalılığı karşısında vatandaşın alım gücünü artıracak tedbirleri meydana koymak. Hükümet bu iki başlık altında tedbirleri alıyor'' şeklinde konuştu. 

Son dakika! 1 Aralık'ta başlayacak, 3000 TL ödemeler verilecek! Son dakika! 1 Aralık'ta başlayacak, 3000 TL ödemeler verilecek!

Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyecek teşviklerin ortaya konması amacımızdır. Her alanda olabilecek tüm imkanla vatandaşımızın alım gücünü artıracak adımlar atmaya devam edecek. Asgari ücret de buna dahil, emeklilere oluşturulan iyileştirmeler buna dahil, memurlara ve işçilere şunlar dahil.. Bu istikamette devam edilecektir. En kısa vakitte bu ekonomik kriz şartlarının küresel ölçekte de zayıflayacağını umud ediyoruz. Ama şunu söylemek gerekiyor. Türkiye küresel krizden en az zararla çıkacak sayılı ülkelerden olacaktır.”