İşgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde süren Ermenistan-Azerbaycan savaşında üstünlük Azerbaycan'a geçti. Hocavend bölgesinde ağır kayıplar veren Ermenistan ordusunun mevzilerini bıraktığı ve kaçtığı görüntüler servis edildi.

İşgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde süren Ermenistan-Azerbaycan savaşında üstünlük Azerbaycan'a geçti. Hocavend bölgesinde ağır kayıplar veren Ermenistan ordusunun mevzilerini bıraktığı ve kaçtığı görüntüler servis edildi.Azerbaycan Savunma Bakanlığının yaptığı paylaşımda da düşmanın sert bir şekilde vurulduğu ve ağır kayıplar verdirildiği aktarıldı. Saldırıda 1 T-72 tankı ile 1 D-30 topu, 1 havan ve 1 adet mühimmat dolu kamyonun imha edildiği belirtildi.


Sokaklarda sevinç gösterileri!


Azerbaycan ordusunun ilerleyişi ve Şuşa'nın işgalden kurtarılmasından sonra Azerbaycan sokaklarında da sevinç gösterileri yapıldı. Özellikle başkent Bakü'de sokağa dökülen vatandaşlar, alınan zaferleri Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla kutladı.Sokaklara çıkan vatandaşlardan bazıları gözyaşlarını tutamadı. Bazı vatandaşlar arabalarıyla sokaklarda sevinç turu attı.


Şuşa, 28 yıl sonra yeniden Azerbaycan'ın!


Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı Şuşa'yı 1992 yılında Ermenistan işgal etmişti. Azerbaycan'dan yapılan açıklamada, savaşta şimdiye kadar 93 Azerbaycanlı sivilin öldüğü ve 407 kişinin yaralandığı belirtildi.