Haziran ayının başlaması ile birlikte Babalar Günü 2022 için geri sayım başladı. Her yıl Haziran ayının üçüncü haftasında kutlanan Babalar günü hangi tarihe denk geliyor? Babalar Günü 19 Haziran tarihinde mi kutlanacak? En güzel babalar günü hediyesi nedir? İşte detaylar…

Babalar günü her insan için farklı ve özel anlamlar içermektedir. Ailenin temeli konumunda yer alan babaları hatırlamak ve onlara olan sevginin ifade edilmesi için babalar günü kutlanmaktadır. Amerikalı bir savaş gazisinin kızı tarafından başlatılan babalar günü her yıl Haziran ayının üçüncü haftasında kutlanmaktadır. Türkiye aile yapısı ve kültürel kodları dikkate alındığında babalara karşı sevgi kadar saygı unsurunun öne çıktığı görülmektedir. Baba ve çocukları arasındaki ilişki anneye kıyasla daha mesafeli olabilir. Bu nedenle babalara sevgi ifadelerinin kullanılması ve ne kadar önemli olduklarının belirtilmesi için özel günlerin önemi büyük olacaktır.

2022 Babalar Günü hangi tarihte kutlanacak?

Tıpkı Anneler Gününde olduğu gibi Babalar Günü içinde Pazar tercih edilmektedir. Haziran ayının üçüncü haftasının Pazar günü ise 19 Haziran tarihine denk gelmektedir. 2022 babalar günü 19 Haziran’da kutlanacaktır. İlk olarak 1910 yılında kutlanan Babalar Günü, evrensel bir sürece tekabül etmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki babaların günü çocukları ve aile yakınları tarafından kutlanır. Özel günlerde hediye alınması ise adet haline gelmiştir. Lakin, hediye almak istemeyenler içinde farklı şekillerde kutlamalar yapılabilir. Önemli olan babanıza karşı duyduğunuz sevgiyi en güzel şekilde ifade edebilmektir.

2022 Babalar Günü hediye tavsiyeleri

Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu Gerçekleştirmek İsteyen Bireyler İçin İyi Haber: 30 bin TL Ödeme Geliyor Vakıfbank’tan Kredi Başvurusu Gerçekleştirmek İsteyen Bireyler İçin İyi Haber: 30 bin TL Ödeme Geliyor

19 Haziran 2022 tarihinde kutlanacak olan Babalar Günü için hediye almayı düşünen kişiler şimdiden hazırlıklarını yapmaya başladı. En çok tercih edilen hediyeler saat, tesbih ve kıyafet ürünleri olarak öne çıkıyor. Lakin, babanızın ihtiyaçları doğrultusunda da hediye satın alabilirsiniz. Özel günlerde hediye almak istemeyen kişiler ise sevgilerini yansıtacak küçük sürprizler yapabilirler. Babanızın ilgi alanlarına yönelik hediye alabilirsiniz. Önemli olan onu düşündüğünüzü yansıtmaya odaklanmaktır. Hediyenin maddi karşılığından ziyade manevi olarak sevgi, saygı ve teşekkür ifadelerine odaklanılması daha doğru olacaktır.