Bahçeli: Biden'ın "soykırım" açıklaması sadece kâğıt parçasından ibaret!

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1915 Olayları'nı "soykırım" olarak nitelendiren ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Başkanı Joe Biden'ın açıklamasının sadece kâğıt parçasından ibaret olduğunu dile getirdi. 

Güncel 27.04.2021 - 12:42 04.05.2021 - 04:18 İlan35

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1915 Olayları'nı "soykırım" olarak nitelendiren ABD (Amerika Birleşik Devletleri) Başkanı Joe Biden'a sert bir şekilde tepki gösterdi. Bahçeli, ABD'nin (Amerika Birleşik Devletleri) geçmişinin katliamlarla, toplu cinayetlerle ve insani krizlerle dolu olduğunu belirterek, bu nedenle söz konusu ülkenin Türkiye'yi "soykırımcı" olarak nitelendiremeyeceğini belirtti. Biden'ın sözde "soykırım" açıklamasının tamamen hükümsüz olduğuna dikkat çeken Bahçeli, bu açıklamanın sadece kâğıt parçasından ibaret olduğunu dile getirdi. Bahçeli, Türkiye'nin tarihinde hiçbir şekilde yüzünün kızarmasına neden olacak bir vahşet, barbarlık, trajedi veya suçun yer almadığını kaydederek, ABD (Amerika Birleşik Devletleri) gibi ülkelerin kendi geçmişlerine bakmalarını önerdi. 

"Konstantinopolis diye bir şehir yok"

Biden'ın söz konusu açıklamada iki kez "soykırım" ifadesini kullandığını ve 1915 Olayları sırasında yaşamını yitirenleri onurlandırdığını hatırlatan Bahçeli, bu şekilde Biden tarafından iftira kampanyasına imza atıldığını söyledi. Bahçeli, Biden'ın Konstantinopolis ifadesine yer verdiğine dikkat çekerek, Osmanlı Devleti'nde böyle bir şehir bulunmadığını dile getirdi. Konstantinopolis defterinin 568 sene önce kapandığını aktaran Bahçeli, 1453 senesinde kalın surların toplarla dövüldüğünü, gemilerin kara üzerinden yürütüldüğünü ve tüm dünyanın adeta titretildiğini hatırlattı. 

"Derilerinin rengi yüzünden katlettiniz"

Bahçeli, ABD (Amerika Birleşik Devletleri) topraklarının asıl sahiplerinin sadece derilerinin rengi nedeniyle katlettiklerine dikkat çekerek, Biden'ın Cumhur İttifakı'nı ne şekilde yıkabileceğine ve Türk tarihini nasıl karalayabileceğine dair hesap yapmaktan vazgeçmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'yi sözde "soykırım" ile suçlayacak en son ülkenin bile ABD (Amerika Birleşik Devletleri) olamayacağını ifade eden Bahçeli, söz konusu ülkenin kısa bir tarih içerisinde çok büyük rezaletlere sahne olduğunu belirtti. 

"Soykırım tüneline soktuğunuz insanların hesabını verin"

Bahçeli, insanlık onurunun ABD'den (Amerika Birleşik Devletleri) daha büyük olduğuna dikkat çekerek, emperyalizmin artık tarihin önünde sorguya çekilmesi gerektiğini kaydetti. Dünyanın eskisi gibi olmadığına dikkat çeken Bahçeli, Biden'ın Nagazaki, Laos, Kamboçya, Kore ve Vietnam'da soykırım tüneline sokulan insanların hesabını vermesi için çağrıda bulundu. 

"Çocukları mezara gömdünüz"

Bahçeli, ABD'nin (Amerika Birleşik Devletleri) Afganistan'da 1,5 milyon insanı, Irak'ta ise 1 milyon insanı katlettiğini belirterek, söz konusu ülke tarafından adeta ölüm tarlalarının açıldığını dile getirdi. Çocukların mezara gömüldüğünü hatırlatan Bahçeli, kadınlara da tecavüz edildiğini söyledi. Bahçeli, bu nedenle ABD'nin (Amerika Birleşik Devletleri) önce bedel ödemesi, daha sonra kesin yargılarda bulunması gerektiğini ifade etti. Biden'ın insan haklarına saygı gösterilen bir dünyadan söz ettiğine dikkat çeken Bahçeli, bunu ilk olarak kendi yönetimine ve derisinin rengi nedeniyle katlettikleri kişilerin anısına anlatmaya mecbur olduğunu dile getirdi. 

"Müttefiklik hukuku ağır hasara uğradı" 

Bahçeli, Biden'ın Türkiye'ye yönelik sözde "soykırım" suçlaması ile müttefiklik hukukunu ciddi derecede hasara uğrattığını söyledi. Dostluğun yalandan ibaret olduğunun Biden tarafından açıkça gösterildiğini ifade eden Bahçeli, senelerdir Türkiye'ye yönelik baskı aracı olarak kullanılan 24 Nisan'ın artık sıradan bir gün haline geldiğini belirtti. Bahçeli, bundan sonra Türkiye'nin aynı şekilde yoluna devam edeceğini ve geçmişiyle asla ters düşmeyeceğini kaydetti. 1 Haziran 1915 tarihinde hayata geçirilen Sevk ve İskân Kanunu ile daima gurur duyulacağını ifade eden Bahçeli, millî kahramanlara daima minnettar olunacağını ekledi. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@