MHP'nin grup toplantısında Boğaziçi Üniversitesi'nde devam eden gösterilere ilişkin yorum yapan Devlet Bahçeli, öğrencilerin DHKP-C'li teröristler ile birlikte iş tutamayacağını belirtti. Rektör atamasını eleştirenlerin, başkalarının fikirlerine saygı du

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Olanlar... Bu Haber Size... 20000 TL ödeme alın! Almayan kalmasın! Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Olanlar... Bu Haber Size... 20000 TL ödeme alın! Almayan kalmasın!
MHP'nin grup toplantısında Boğaziçi Üniversitesi'nde devam eden gösterilere ilişkin yorum yapan Devlet Bahçeli, öğrencilerin DHKP-C'li teröristler ile birlikte iş tutamayacağını belirtti. Rektör atamasını eleştirenlerin, başkalarının fikirlerine saygı duymadığını aktaran MHP lideri, Boğaziçili öğrencilerin annelerine seslendi. Kimsenin kendi çocuğunun bu terör örgütlerinin eline düşmesini istemeyeceğini kaydeden Bahçeli, herkesin kendi evladına sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Öğrenci ile teröristin farklı şeyler olduğunu dile getiren Bahçeli, öğrencilerin endişelerine kayıtsız kalmamak gerektiğini ancak bir taraftan da öğrenci kılığına girmiş teröristlere de pabuç bırakılmaması gerektiğini ifade etti.

"CHP ile HDP, kameralar kapalıyken sarmaş dolaş"


Türkiye'yi karanlık bir uçuruma sürüklemek isteyen siyasetçilerin olduğuna değinen Bahçeli, Cumhur İttifakı haricindeki partilerin çürümeye yüz tuttuğunu ve çıkar mücadeleleriyle meşgul olduklarını aktardı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kameralar kapalıyken HDP ile sarmaş dolaş olduğunu dile getiren Bahçeli, kameralar önünde ise arasına mesafe koyduğunu belirtti. HDP ile gizli görüşmeler yapıldığını aktaran Bahçeli, arka kapılarda yapılan buluşmalar yerine herkesin meydana çıkması gerektiğinin altını çizdi. CHP'nin şeffaf olmadığını kaydeden Bahçeli, bu partinin PKK ve FETÖ ile arasına mesafe koyması gerektiğini dile getirdi.

"CHP'li belediye başkanları her şeye yorum yapmasın"


CHP ile HDP'yi ayırt etmekte zorlandıklarını belirten Devlet Bahçeli, CHP'nin yönünün Kandil değil Anıtkabir olması gerektiğine işaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dış finansman kullanması durumunda Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan onay alması gerektiğine değinen Bahçeli, CHP'li İzmir belediyesinin "devlet içinde devlet" olmadığını ve tamamen devlete bağlı olduğunu hatırlattı. CHP'li belediye başkanlarının da siyasetle ilgili her konuya girmemesi gerektiğini bildiren Bahçeli, bu kurumların işinin siyaset değil sadece hizmet olduğunu ifade etti.