Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Prof. Dr.

SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat! SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Prof.Dr. Melih Bulu'yu Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atamasından sonra okul önünde başlayan protestolar ülkenin gündeminde yer etti. Son olarak ise okul önünde devam eden protestoda Kabe fotoğrafının yere konulduğu görüldü. Kabe fotoğrafının yere konulduğu görüntüler sosyal medyada gündem oldu, görüntülere ilişkin yoğun eleştiriler yapıldı.


"Terörist sempatizanları Boğaziçi önünde manevra alanı buldu"


Kabe fotoğrafının yere konulmasıyla ilgili Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, protestoların masum olmadığını kaydetti. Okul önünde protesto gerçekleştirenleri öğrenci değil "anarşist ve haşarat" olarak niteleyen Bahçeli, terör sempatizanlarının buradaki gösterileri kullanarak bir manevra alanı oluşturduğunu kaydetti. CHP ve HDP gibi partilerin doğrudan doğruya bu gösterilere katıldığını kaydeden MHP lideri, bu kesimin kargaşadan güç bulduğunu ve bilime sırt çevirdiğini bildirdi.


"Bunların öğrencilikle alakası yok"


Okul önündeki Kabe resminde LGBT figürleri bulunduğunu ve Kabe fotoğrafının yere konulduğunu hatırlatan Bahçeli, bu duruma sebep olanların eğitimle ve öğrencilikle bir ilgilerinin bulunmadığını sözlerine ekledi. Bahçeli, bu olayın Kabe'yi yıkan Yezid'in saldırısından ya da 1979'da teröristlerin Kabe'yi işgal etmesinden bir farkının bulunmadığını vurguladı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan2ın duyurduğu bir gelişmeyi de paylaşan Bahçeli, 2021 Yılının "Türkçe Yılı" ve "Yunus Emre" olacağını belirtti.