Bahçeli'den CHP'ye 'çıkar örgütü' suçlaması! Orduya dil uzatmayın!

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında kritik değerlendirmelerde bulundu. Bir CHP milletvekilinin öne sürdüğü "TSK, Katar'a satıldı" iddiasına sert tepki veren Bahçeli, bu söylemin kepazelik olduğunu aktardı.

Gündem 01.12.2020 - 12:46 04.05.2021 - 04:23 İlan35
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında kritik değerlendirmelerde bulundu. Bir CHP milletvekilinin öne sürdüğü "TSK, Katar'a satıldı" iddiasına sert tepki veren Bahçeli, bu söylemin kepazelik olduğunu aktardı. Kahraman Türk askeriyle ilgili getirilen bu iddiaların şerefsizlik olduğunu yineleyen MHP lideri, bunun düşmana askerlik yapmakla eşdeğer olduğunu vurguladı. Oyunu CHP'ye atmayan öğretmenleri aşağılayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun demokratlığını sorgulayan Bahçeli, CHP'nin artık bir çıkar örgütüne dönüştüğünü belirtti.

Macron'un İslâm düşmanlığı


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un açık açık İslam düşmanlığı yaptığını kaydeden Bahçeli, Fransa'nın deniz korsanlarıyla birlikte iş tuttuğunu söyledi. Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki savaşta Fransa'nın her zamanki gibi yanlış tarafta olduğunu savunan Bahçeli, Dağlık Karabağ'ın bir Türk toprağı olduğunu söyledi.

Fahrizade suikasti ve Pompeo'nun ziyareti


İranlı nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesine değinen MHP lideri, Kasım Süleymani suikastini hatırlattı. Bu iki cinayetin de korkunç olduğunu kaydeden Bahçeli, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun cinayetten önce Kudüs'e gitmesinin şüpheli olduğunu söyledi.


Kadına şiddet konusu


Kadına şiddetin kökünün kurutulması gerektiğini kaydeden Bahçeli, mağdur kadınların yanında olmak zorunda olduklarını belirtti. Bahçeli, Atatürk döneminde kadınlara çeşitli siyasi ve sosyal hakların verildiğini hatırlattı. Son dönemlerde artan kadın cinayetlerine dikkat çeken Bahçeli, bu şiddete izin veren toplumların medeni olamayacağını ifade etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@