Kanal D'nin Cemre Baysel'in harikalar yarattığı yaz dizisi Baht Oyunu dizisi son bölümü ile reytinglerde adeta rakibi Ada Masalı'na fark attı.

Ada Masalı düşen reytinglerin ardından Baht Oyunu için açtı ağzını yumdu gözünü. İki dizininn hayranları arasındaki savaş diziye taşındı.

Baht Oyunu dizisi her ne kadar ilk tanıtımlarda klasik bir yaz dizisi izlenimi verse de oldukça eğlenceli oması ile sıyrılmayı başardı. Özellikle Ada karakterine hayat veren Cemre Baysel'in performansındaki sempatiklik dizinin izlenme sebebi oldu.

Ada Masalı ise daha romantik bir tarzda başarıyı yakalamıştı. Ancak geçtiğimiz son bölüm reytinglerde geriden gelen Baht Oyunu fark atarak Ada Masalı'nı solladı. Hal böyle olunca hayranlar birbirine girdi.

Ada Masalı hayranları "Aptal kızın bir erkek tarafında dolanmasını izliyorlar, güçlü kadın sevmiyorlar" diye yorum yapınca olanlar oldu.

Show Tv'nin büyük umutlarla reklamlarını yaptığı Cam Tavanlar dizisi de güçül kadın teması üzerine reklam yapmıştı. Ancak dizide Kubilay Aka ile Bensu Soral uyumsuzluğundan çekim tarzına ilk bölümdeki senaryonun abartı acitasyonuna kadar geçer not almadığı gözler görülür bir gerçekti.

Ada Masalı'nda ise işler öle değildi. Harika bir İzmir manzarası ile tam bir yaz dizisi imajını verirken rakiplerinin aksine daha kendine has romantik ve naif tarzaydı.

Baht Oyunu ise ilk tanıtım fragmanlarından çok daha farklı bir iş olduğunu gözler önüne serdi. Özellikle Cemre Baysl'in Ada karakterindeki performansı dizinin beliki de tek izlenme sebebi. Bolca dramla geçen kış sezonunda özlediğimiz kafa dağıtıcı iç açıcı eğlenceli bir imajı sonun kadar verdi.

Ancak reyting savaşı kızışında olanlar oldu!

İki dizinin hayranları adeta birbirlerine girdi. Ada Masalı hayranları Baht Oyunu izleyicilerini salak bir asistan hikayesi izlemekle suçlarken Baht Oyunu izleyicileri ise bunun tamamen kendi hüsnü kuruntunuz yorumlarında bulundu.

Romantik komedi yaz dizilerinden bu sene aslına en farklı iş şüphesiz Aşkın Tarifi. Hikaye orada bir kadın değil bir erkek üzerinden paylaşıyor. Erkeğimiz fakir kadınımız zengin. Erkeğimiz aldtılmış ve intikam için hayatını yakan bir adamıın sevglisini elinden  alamaya çalışmak için kadın karakterin altında çalışıyor.

Fox Tv'nin bomba gibi başlayan Kore uyarlamasu Aşk Mantık İntikam ise şüphesiz sezonun en başarılı yaz dizilerinden biri oldu.

Umarız yaz dizileri birbirleri ile uğraşmak yerine kalıcı olurlar ve bol istismar, acıtasyon ve mafya dram dizileri yerine sezonda devam edebilirler.