Bakan Açıkladı! Artık Hesaplara 2.000 TL Yatacak Bugün Başladı

Bakan Bekir Pakdemirli yaptığını açıklamada son dakika güzel haberi duyurdu. Bakan Bekir Pakdemirli pandemi döneminde yapılan destek ödemelerine zam yapılarak 2000 TL olarak hesaplara yatacak.

Ekonomi 10.06.2021 - 22:29 10.06.2021 - 22:31 Berkay Keskin

Bakan Bekir Pakdemirli yaptığını açıklamada son dakika güzel haberi duyurdu. Bakan Bekir Pakdemirli pandemi döneminde yapılan destek ödemelerine zam yapılarak 2000 TL olarak hesaplara yatacak. Bu destek ödemelerinden şartlara uygun olan herkes yararlanabilecek. 

Bakan Bekir Pakdemirli yaptığı açıklama sonrasında, destek ödemelerine zam yapıldığını ve bu kişilerin de banka hesabına 2000 TL para yatırdıklarını dile getirdi. Bakan Bekir Pakdemirli küçük ölçekli balıkçılara ödenen desteğin hem pandemi hem de müsilaj sebebiyle 2.000 TL olduğunun da altını çizdi. Binlerce TC vatandaşının yararlandığı bu destek ödemelerinde destek miktarının ödemelerinin hesaplara yatırıldığı belirtildi. 

Hesaplara Ödemeler Başladı

Canlı Yayın'da yaptığı açıklama ile, destek ödemelerinin hesaba yatacağını duyuran Bakan Bekir Pakdemirli, ayrıca şunları söyledi. 

Cumhurbaşkanı'nın kuraklıktan etkilenen çiftçiler için destek kararı hakkında ve bu desteklerin ne zaman nasıl yararlanılacağı hakkında bilgiler verdi. Üretim miktarlarına da değinen Bakan Bekir Pakdemirli, üretimlerin ' azaldığını sözlerine ekledi. 

2021 yılının, 2020 yılından daha fazla kuraklık ve tarımsal kaybına sebebiyet vereceğini açıkladı. Ülkemizdeki ürünlerde kıtlık olmayacağını söyleyen Bakan, 150 milyon TL ilave basınçlı su sistemi ile destek verileceğini de söyledi. Ziraat Bankası ve Tarım kredi borçlarının da erteleneceğini duyurdu. 

Kuraklıktan Etkilenenlere Destek

Kuraklık kapsamında da etkilenen çiftçilere destek ödemeleri başladı. Kuraklık yüzünden etki gören küçük ölçekli balıkçılara 2000 TL destek ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. Balıkçılar için desteklerin devam edileceği duyurusu yapıldı. Kuraklıkta, mücadele kapsamı doğrultusunda, 20 yıl içinde 600 baraj yapılırken, 150 tane yer altı barajı da yapılmıştır. 

Kuraklıkla sıkıntı yaşayan kişilere, devlet destek verirken, çiftçiye ve balıkçılara da 2000 TL destek olmaktadır. Bakan Bekir Pakdemirli yaptığı bu açıklama sonrasında desteklerin yapıldığını duyurdu.

Sorgulama E-Devletten

Küçük ölçekli balıkçıların alacakları 2000 TL destek ve diğer ödemeler için sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılacaktır. Başvuru yaptığınız zamanki verdiğiniz banka IBAN numarasına kesintisiz yatacaktır. Bu şekilde 2000 TL'ye kadar anında destek ödemelerinin yatıp yatmadığını da e-devlet sistemi üzerinden göreceksiniz. 
 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@