Bugün ödemeler başladı. Bakan Vedat Işıkhan'ın da açıkladığı üzere destek paraları hesaba yatıyor. 15.293 bin TL'ye kadar ibanınıza ödeme yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı duyuruda bulundu. 20 Ekim'de hesabınızı kontrol edin dedi ve ödemeler bugün itibarıyla başladı. Kimler destek parası almaya hak kazandı? Son gelişmelere göre SGK, şehit ve gazi çocukları için eğitim ve öğretim yardımlarını bugün hesaplara aktaracağını bildirdi.

Ödemeler Nasıl Yapılacak?

Ödemeler şu şekilde gerçekleşecek: İlköğretimde eğitim alan şehit ve gazi çocuklarına 7.646,94 TL, ortaöğretim düzeyindekiler için 11.470,41 TL ve yükseköğretimdeki öğrencilere 15.293,88 TL destek verilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bu ödemelerin 20 Ekim Cuma günü yapılacağını belirtti ve 2023-2024 eğitim yılında bu gençlere başarılar diledi.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Başvuru Şartı Yok Ama...

Yıl içinde sadece bir kez yapılan bu ödemeler için başvuru yapılmasına gerek yok. 1 Eylül-31 Aralık arasında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sistemleri üzerinden öğrencinin eğitim durumu ve seviyesi otomatik olarak belirleniyor ve bu kriterlere göre ödemeler gerçekleştiriliyor. Ancak eğer bu sistemler üzerinden bir öğrencinin eğitim durumu belirlenemezse, öğrencinin ya da velisinin bu yardım için talepte bulunması gerekiyor. Talepler, e-Devlet portalında "Eğitim Öğretim Yardımı Talebi" kısmından da yapılabiliyor.