Bakanlıktan gelen müjde dolu haberle beraber Ziraat Bankası hesabı olanlara yüklü miktarda ödeme yapıldı. Daha sonradan bu ödemenin ne için yapıldığı anlaşıldı. Devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor.

Banka veya PTT aracılığıyla yapılan ödemelere yenisi eklendi. Ekim ayında binlerce kişi bu paraya sahip oldu. Peki devlet desteği ne için veriliyor? Bakanlıktan son dakika açıklaması geldi bile. 

Ülkede, dar gelirli bireylerden yaşlılara, gençlerden üreticilere kadar birçok kesime yönelik devlet destekleri mevcut. Bu destekler, belirlenen şartları taşıyan bireylerin maddi olarak rahatlamalarına olanak tanımakta. Üretici için sunulan destekler, üretim sürecinin daha verimli ve ekonomik olmasını hedefliyor. Ziraat Bankası aracılığıyla bu ödemeler yapıldığı için, banka hesabınızı kontrol ederek bu destekten yararlanıp yararlanmadığınızı görebilirsiniz.

Çiftçiye Büyük Tarım Desteği!

Özellikle tarımsal alanlarda sunulan destekler, üreticinin yanı sıra tüketiciyi de korumayı amaçlıyor. Bu desteklerle üretim maliyetlerinin düşmesi ve bu sayede ürün fiyatlarının artışının önüne geçilmesi hedefleniyor. Tarımsal desteklerin aktarılacağı tarihler, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılıyor. Ekim ayında, sulama sistemleri, kırsal kalkınma, sertifikalı tohum ve uzmanlık projeleri gibi birçok alanda destek ödemeleri gerçekleştirilmiştir. Devletin bu alanda sağladığı maddi desteğin boyutu oldukça büyük. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, son açıklamasında 75 milyon 877 bin TL'lik destek ödemesinin çiftçilere yapıldığını belirtti.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

çiftçii

Ekim ayı tarımsal destek ödeme detayları şu şekildedir:

  • Bireysel Sulama Sistemleri: Yaklaşık 9,38 milyon TL
  • Kırsal Kalkınma Yatırımları: Yaklaşık 19 milyon TL
  • Uzmanlık Projeleri: Yaklaşık 12 milyon TL
  • Sertifikalı Tohum Üretimi: Yaklaşık 5,5 milyon TL