Bakan Akar: 44 teröristi etkisizleştirdik

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, birlikte Irak'ın kuzeyinde bulunan üs bölgesine giderek denetlemelerde bulundular.

Güncel 03.05.2021 - 05:27 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit Dündar ile birlikte Şırnak iline gitti. Millî Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı, Irak'ın kuzeyinde bulunan 2'nci Hudut Bölük Komutanlığına bağlı Biliç Tepe Üs Bölgesine ziyarette bulundu.

Biliç Tepe Üs Bölgesi'ndeki askerî birliğe ait şeref defterine imza atan Millî Savunma Bakanı Akar, Biliç Tepe Üs Bölgesi'ndeki birliğin başında bulunan bölük komutanına asil Türk milletinin bayrağını hediye etti. Üs bölgesi genelinde inceleme yapan Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Dündar'a 23’üncü Piyade Tümen Komutanı Tümg. İdris Acartürk tarafından, sorumlu oldukları bölgede yürütülen Pençe-Şimşek operasyonu hakkında brifing verildi.

44 terörist etkisizleştirildi

Hulusi Akar ve beraberindeki komutanlar ardından kahraman Mehmetçik ile birlikte iftar yaptı. İftar sonrası askerlere seslenen Bakan Hulusi Akar, şöyle dedi:

"Kahraman evlatlarımız. Sizler burada çok değerli görevi ifa ediyorsunuz. Pençe-Yıldırım operasyonu ve Pençe-Şimşek operasyonu hedeflediğimiz gibi başarılı biçimde sürüyor. Şimdiye kadar bölücü ve hain terör örgütü PKK mensubu 44 alçak terörist etkisizleştirildi. Terörle mücadele çalışmalarımız, son alçak teröristin etkisiz duruma getirileceği güne kadar sürecek. Teröristlerin bütün inlerine girmiş durumdayız. Terörü ülkemizin gündeminden çıkarmakta kararlıyız ve azimliyiz. Bunu yapmaya muktediriz ve bunu gerçekleştireceğiz. Bir an evvel burada barış ve huzur ortamını sağlayacağız."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@