10 Şubat tarihinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nda Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan terörist inlerine bomba yağdırılıyor. Bölgeye indirilen özel kuvvetler personeli sayesinde 75 kilometrelik bir alanda kontrol kurulduğu aktarıldı.

10 Şubat tarihinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı'nda Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan terörist inlerine bomba yağdırılıyor. Bölgeye indirilen özel kuvvetler personeli sayesinde 75 kilometrelik bir alanda kontrol kurulduğu aktarıldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, harekata dair bilgiler verdi ve 13 Türk vatandaşının öldürüldüğü mağaranın haritasını paylaştı. Yapılan operasyonun soncunda 48 teröristin ölü ve 2 teröristin de canlı olarak ele geçirildiği kaydedildi.


Bakan Akar ve Bakan Soylu, Genel Kurul'da gündem dışı konuşacak


Bugün TBMM Genel Kurulu'nda down sendromlu ve otistik bireylerin problemleri masaya yatırılacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saat 15.00'te başlayacak toplantının gündemi dışında bilgiler verecek. Bakan Akar ile Bakan Soylu, Gara operasyonuyla ilgili bilgilendirmede bulunacak. Bu toplantıdan önce iki bakan da Pençe Kartal-2 Harekatı'na dair bilgileri paylaşmak için saat 12.00'de CHP Genel Merkezi'ne gitti. Bakan Soylu ile Bakan Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu harekata ilişkin bilgi veriyor. Buradan çıkacak iki bakan saat 14.00'te ise İYİ Parti Genel Merkezi'ni ziyaret edecek.


Özlem Zengin: "Özellikle HDP'nin açıklamaları önem taşıyor"


Konuya dair dün bir açıklamada bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, siyasi partilerin operasyonla ilgili görüş belirtmesi gerektiğini aktardı. Milli Savunma Bakanı Akar ile İçişleri Bakanı Soylu'nun konuyla ilgili en net bilgileri verebilecek isimler olduğunu aktaran Zengin, Genel Kurul'da gündem dışı konuşmalarının uygun olacağını ifade etti. Bu harekatla ilgili özellikle HDP'nin açıklamalarının önem arz ettiğini kaydeden Özlem Zengin, terör örgütü PKK'dan bahsetmeden bu katliamı kınamanın mümkün olmadığını bildirdi. Zengin, HDP ile ittifak kuran partilerin de konuşmalarında PKK'ya değinmemesinin büyük bir sorun olduğunu kaydetti.