Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile kuvvet komutası, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giderek Ortak Merkez’de görev üstlenecek Türk askerlerine moral ziyareti gerçekleştirdi. Konuşmasında Atatürk'ün Azerbaycan ile ilgili sözlerini aktaran Bakan Akar, Türk

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile kuvvet komutası, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giderek Ortak Merkez’de görev üstlenecek Türk askerlerine moral ziyareti gerçekleştirdi. Konuşmasında Atatürk'ün Azerbaycan ile ilgili sözlerini aktaran Bakan Akar, Türkiye-Azerbaycan dostluğunun ezeli ve ebedi olduğunu vurguladı. Akar'ın Azerbaycanlı mevkidaşı Zakir Hasanov ise Türkiye'nin her zaman olduğu gibi şimdi de Azerbaycan'ın yanında olduğunu söyledi ve destekleri nedeniyle TSK'ya teşekkür etti.


"Ateşkesi bozacak hareketlerden kaçınsınlar"


Bakan Akar konuşma yaptığı sırada telefonla arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan da bölgede görev yapacak askerlere seslenerek moral verdi. TSK'nın Azerbaycan'daki varlığının bir onur olduğunu söyleyen Erdoğan, bölgede görev üstlenecek askerlere başarı dileklerini iletti. Ermenistan'a ateşkese zarar verecek davranışlardan kaçınması gerektiği uyarısında bulunan Erdoğan, ateşkesi korumak için kurulacak merkezin bir an önce faaliyete başlaması için sabırsızlandıklarını sözlerine ekledi.

"Azerbaycan Ordusu tüm Türkiye'yi gururlandırdı"


44 günlük mücadele sonrası işgal altındaki Dağlık Karabağ'ın büyük kısmını topraklarına katan Azerbaycan'ı tebrik eden Erdoğan, Azerbaycan ordusunun tüm Türkiye'yi gururlandırdığını belirtti. Azerbaycan'da 10 Aralık'ta gerçekleştirilen zafer törenine katıldıklarını anımsatan Erdoğan, Bakü'nün 102 yıl önce düşman işgalinden kurtarıldığını hatırlattı.