Bakan az önce bizzat açıkladı! İhtiyaç sahibi olanlara devlet yardımı verilecek! Başvuru şartları netleşti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Biraz önce son dakika açıklaması ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara müjdeli haberi verdi. Nakit paraya ihtiyacı olan milyonlarca vatandaşa yardım yapı

Ekonomi 02.11.2021 - 10:55 02.11.2021 - 10:55 Volkan Arık

Bakan az önce bizzat açıkladı! İhtiyaç sahibi olanlara devlet yardımı verilecek! Başvuru şartları netleşti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, nakit paraya ihtiyacı olan gıda ve barınma sorunu yaşayan milyonlarca vatandaşa devlet yardımı verileceğini duyurdu. Özellikle koronavirüs salgını sürecinde devletin verdiği yardımlar vatandaşlar için daha da önemli hale gelirken kış aylarının gelmesi ile beraber vatandaşların barınma ve gıda ihtiyacı da ortaya çıktı. Her ay düzenli olarak yapılan maddi yardım ödemelerinin yanı sıra vatandaşlara Kış ayları için Gıda ve yakacak yardımı da yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık milyonlarca kişinin beklediği Müjdeli haberi biraz önce son dakika olarak verdiği. Peki devlet yardımı başvurusu nasıl yapılır? Devletten yardım almak için ne yapmak gerekir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık son dakika açıklaması yaparak kış aylarında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda ve yakacak yardımı sağlanacağını duyurdu. Bakan yemek vatandaşların yıkacak ve elektrik giderlerine destek olmak amacıyla bakanlık tarafından toplandı 2.5 milyar lira bütçe ayrıldığını ifade etti. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi olan vatandaşların düzenli yararlandıkları devlet destekleri de bu süreçte devam edecek. Peki devlet yardımı almak için başvuru nasıl yapılır? Gıda ve yakacak yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

bakan-az-once-bizzat-acikladi-ihtiyac-sahibi-olanlara-devlet-yardimi-verilecek-basvuru-sartlari-1

GIDA VE YAKACAK YARDIMI BAŞVURULARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık bir son dakika açıklaması yaparak ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara devlet desteklerinin devam ettiğini duyurdu. Bakan Yanık açıklamasında kış ayları için vatandaşlara toplamda 1.6 milyar TL değerinde yakacak yardımı verileceğini ifade etti. Verilecek olan yakacak yardımı içerisinde aynı zamanda elektrik desteği de bulunuyor. Yakacak yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlükleri ile İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yapması gerekiyor. Ayrıca bakanlık tarafından vatandaşlara gıda desteği de sağlanıyor. Yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile kabul edilen başvurular sonucunda gerekli koşulların sağlanması durumunda düzenli gıda desteğinden faydalanmak mümkün.

bakan-az-once-bizzat-acikladi-ihtiyac-sahibi-olanlara-devlet-yardimi-verilecek-basvuru-sartlari-2

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ VERİLİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada vatandaşa ve elektrik tüketim desteği verildiğini de hatırlattı. Bakan Yanık ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak yardımı için e-devlet üzerinden de başvuru yapabileceklerimi belirtirken elektrik tüketim desteği için sadece elektrik faturası ve TC kimlik kartı ile PTT şubelerine gitmenin yeterli olduğunu dile getirdi. Düzenli Sosyal Yardım ödemelerinden faydalanan herkes elektrik tüketim desteği ödemesi alabiliyor. Zaten yardım alan vatandaşlara elektrik tüketim desteği verildiği için herhangi bir ek koşul ya da şart aranmıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@