Devletten destek ödemesi bekleyenler için bakan akşam saatlerinde detaylı bilgilendirme yayınladı. Sosyal medya hesabından duyurdu yapılan tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli, destek ödemelerinin hesaplara yatmaya başladığını açıkladı. Bugünden itibaren hesabını kontrol edenler ödemelerini hemen kullanabiliyor.

Tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli akşam saatlerinde sosyal medyadan çiftçilerin destekleme ödemelerine ilişkin duyuru yayınladı. Bakan Pakdemirli açıklamasında, çiftçilerin beklediği ödemelerin bugün itibariyle hesaplara yaptığını duyurdu. Ödemelerin çiftçilere hayırlı olmasını dileyen Pakdemirli, devletin çiftçi olan desteğinin devam edeceğini söyledi.

BANKA HESABINIZI KONTROL EDİN

Destek ödemesi bekleyen çiftçiler için müjdeli haberi veren tarım ve orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı paylaşımda ödemelerim Çiftçilere hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Bakan Pakdemirli bugün itibariyle 55 milyon 281 bin 64 TL toplam destek ödemesini çiftçilerin hesaplarına yatırıldığını ifade etti. Ödemelerin dağılımı ise şu şekilde oldu; Kırsal kalkınma konusunda 472 yatırımcıya 40 milyon 579 bin 681 TL, Sertifikalı tohum üretimi için 23 firmaya 14 milyon 645 bin 35 TL, Sertifikalı tohum kullanımı için 226 üreticiye 64 bin 348 TL.

bakan-az-once-duyurdu-adiniza-odeme-yatmis-olabilir-tc-kimlik-no-ile-hemen-kontrol-edin-2

ÇİFTÇİLER ÖDEMELERİ HEMEN KULLANABİLİR

Bakan Pakdemirli, ayrıca sosyal medya hesabından hayvan yetiştiriciliği yapanlara da müjdeli haberi verdi. sosyal medya hesabından ayrı bir paylaşım daha yapan Bakan, hububat baklagil tane mısır fark ödemesi desteği kapsamında 208 bin 766 lira, Büyükbaş Damızlık Hayvan Alımı Desteği kapsamında 855 bin 200 lira,  Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği kapsamında 330 bin 174 lira, Dane Zeytin Fark Ödemesi Desteği kapsamında 18 bin 816 lira, Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği kapsamında 1 milyon 171 bin 570 lira,  Sertifikalı Tohum Üretim Desteği kapsamında 11 milyon 261 bin 959 lira olmak üzere toplamda 13 milyon destek sağlanacağını ifade etti.