Cumhurbaşkanı Erdoğan için adaylık konusunda yapılan itirazlar hakkında konuşan Adalet Bakanı, bu durumun beyhude bir çaba olduğunu belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığına yapılan itirazlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ, Yüksek Seçim Kurulu'nun kararının anayasaya uygun ve doğru olduğunu belirtirken, YSK kararlarının Anayasa Mahkemesi'ne taşınamayacağını ifade etti. Açık, net ve tartışmasız kararın bile Anayasa Mahkemesi'ne taşınmasının beyhude bir çaba olacağına dikkat çeken Bozdağ, bundan sonra meydanlarda demokratik bir rekabet yapılması gerektiğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu'nun Seccadeye Ayakkabıyla Basması Olayı

Bozdağ, açıklamalarında ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seccadeye ayakkabıyla basması olayına da değindi. Tek kişilik bir namazgahta ayakkabıyla namaz kılmanın, toplumun medeniyet değerlerine, Müslümanların sembollerine karşı büyük bir saygısızlık olduğunu belirten Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun zihniyetinin CHP geleneğinden geldiğini ifade etti ve bu davranışı yadırgamadığını söyledi.

Akşener'e Özür Dileme Çağrısı

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Bozdağ, açıklamalarında İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisine yönelik iftiraları hakkında da konuştu. Akşener'in, hedef gösterici açıklamalar yaptığını belirten Bozdağ, bunun kabul edilemez olduğunu ifade etti. Partiler arasında iftira atma ve hedef gösterme gibi davranışların yakışmadığını söyleyen Bozdağ, Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemesi gerektiğini belirtti ve aksi halde bu davranışın nasıl açıklanacağını merak ettiklerini söyledi.