Bakan duyurdu! Devlet her aileye 3.000 TL karşılıksız destek ödemesi verecek, esnafın kredi borçları ertelenecek

Bakan gece yarısı duyurdu! Devlet 3.000 TL karşılıksız destek ödemesi verecek, esnafın kredi borçları erteleniyor! Başvuru şartları haberimizde…

Ekonomi 16.08.2021 - 08:40 16.08.2021 - 08:40 Volkan Arık

Bakan gece yarısı duyurdu! Devlet 3.000 TL karşılıksız destek ödemesi verecek, esnafın kredi borçları erteleniyor! Vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacıyla devlet tarafından geri ödemesiz ve karşılıksız 3000 TL her aileye verilecek. Bakan Kurum yaptığı açıklamada esnafın kredi borçlarının erteleneceğini belirtirken, sel nedeniyle zarar gören vatandaşlara devlet tarafından desteklerinin devam edeceğini duyurdu. 3000 TL karşılıksız destek ise sadece ilk etapta verilecek ödeme olarak açıklanırken devlet destekleri devam edecek.

Her aileye 3000 lira destek ödemeleri başlıyor. Çevre ve şehircilik bakanı Murat kurum Devlet desteklerinin bütün aileler için geçerli olduğunu aynı zamanda esnafın Kredi borçlarının da erteleneceğini duyurdu. Sinop'un Ayancık ilçesinde konuşan Kurum, selden zarar gören Ayancık Devlet Hastanesi ve küçük sanayi sitesinde de incelemeler yaptı. Peki 3000 TL devlet desteği için başvuru yapmak gerekiyor mu?

bakan-duyurdu-devlet-her-aileye-3000-tl-karsiliksiz-destek-odemesi-verecek-esnafin-kredi-borclar-2

ESNAFIN KREDİ BORÇLARI ERTELENİYOR

Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum etkilenen Sinop'un Ayancık ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bir süre sanayi esnafı ile sohbet eden Kurum, en kısa sürede hem fabrikaların hem de işçilerin zararlarının devlet tarafından karşılanacağını dile getirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile görüşme yaptığını söyleyen bakan Kurum, hasarlı olan yerleri olduğunu, Bakanlığın Pazartesi ya da salı günü Abana Bozkurt ve Ayancık ilçelerinde sanayi siteleri ile ilgili kesim çözümleri sunacağını dile getirdi.

bakan-duyurdu-devlet-her-aileye-3000-tl-karsiliksiz-destek-odemesi-verecek-esnafin-kredi-borclar

HER AİLEYE 3000 TL DESTEK ÖDEMESİ

Sorunları çözmek için devletin hızlı adımlar atacağını belirten bakan Kurum, İlk etapta selden zarar gören aileler için 3 bin TL maddi destek ödemesi yapılacağını dile getirdi. Hasar tespit çalışmalarının hala devam ettiğini ifade eden bakan, bugün çalışmaların sona ereceğini ve çalışmalar sonucunda da desteklerin netleşeceğini dile getirdi. Bakan Kurum açıklamasında selden zarar gören esnaflara da değinirken esnafın kredi ödemelerinin erteleneceğini ifade etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@