Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vefat Işıkhan, asgari ücret zammıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun Aralık ayında toplanacağını belirten Bakan Işıkhan, ‘’Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi çalışan vatandaşlarımızı enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz’’ dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TBMM'de AK Parti'nin grup toplantısı öncesinde asgari ücret zammıyla ilgili sorulara yanıt verdi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ne zaman toplanacağı sorusunu cevaplayan Bakan Vedat Işıkhan, ‘’Aralık ayının ilk haftasında komisyon toplantılarımız başlayacak. Hem işçi temsilcilerini hem de işveren temsilcilerini toplantıya çağıracağız. Komisyon çalışmalarının ilerlemesine bağlı olarak zam oranı belli olacak. İşçilerimizi ve işverenleri memnun edecek, sosyal diyalogun öne çıktığı bir süreç olmasını istiyoruz’’ diye konuştu.

PARA 20

‘’İşçimizi Memnun Edecek ve İstihdamı Koruyacağız’’

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu tarafından Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçilerin de yer alacağı açıklanmıştı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ‘’Biz, komisyon toplantısında işçi ve işveren taraftarlarının taleplerini dinleyeceğiz. Sosyal diyalog kurulmasına önem veriyoruz. En önemli iletişimiz aracımız olarak değerlendiriyoruz. İşçilerin toplantıya katılması katkı sağlayacaktır’’ ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyon karşısında çalışanlarımızı ezdirmeyeceğiz sözlerini hatırlatan Bakan Işıkhan, ‘’Hem işçilerimizi memnun edeceğiz hem de istihdamı koruyacağız. En temel ilkemiz enflasyona karşı çalışanlarımızı ezdirmemek olacak. Planlamamamızı buna göre yapıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?