Bakan müjdeyi verdi! Hane başı 1100 lira ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tam Kapanma sosyal Yardım Programı kapsamında 2 milyonun üzerinde eve, ev başı 1100 TL ödeme yapılacağını bildirdi. 

Ekonomi 03.05.2021 - 05:24 04.05.2021 - 04:18 İlan35

29 Nisan'da başlayan ve 17 Mayıs'a kadar sürecek olan Tam Kapanma döneminde, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında ihtiyaç sahipleri ailelere destek verileceğini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, yardımların, pandemi döneminde ihtiyaçları ortaya çıkan 2 milyonu aşkın aile için, başvuru olmadan SYDV  (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) tarafından yapılacağını bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı şu bilgileri verdi:

"Daha önceki Sosyal Destek Programının başvuruları e-Devlet aracılığıyla alınmıştı. Bu başvuruları tamamlamış ve ihtiyaç sahibi oldukları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından saptanmış 2 milyonun üzerindeki aileye, aile başı 1100 lira ödeme yapacağız. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu destek ödemelerini, e-devlet üzerinden daha önce başvuruda bulunurken banka hesap numaralarını verenlerin ilgili hesaplarına, başvuru sırasında herhangi bir banka hesap numarası vermeyenlerinkini ise PTT üzerinden yapacak.

Hem banka hesabı bilgileri olmayan hem de PTT kartı kullanmayan ihtiyaç sahiplerine ise bu paraları, Ramazan Bayramı girmeden hanelerine ulaştırılacak.

Öte yandan aynı dönem içinde 2022 sayılı Kanun çerçevesinde ödemeleri yapılan engelli ve yaşlı aylıkları ise yine Tam Kapanma Sosyal Yardım ödemeleriyle beraber verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Tam Kapanma Sosyal Destek Programı çerçevesinde hak sahipliği olup olmadığının kontrolünün, e-Devlet sistemi üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait "Sosyal Yardım Sorgula" sayfası altında yapılabileceğini anımsattı.

Diğer taraftan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) tarafından destek sağlanan diğer ailelere de desteklerin sürmesi için toplam 183 milyon TL ilave kaynağın aktarılacağını bildirdi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@