Yaptığı gaflar ile ünlü, birçok açıklaması ile dalga geçilen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati basına kapalı bir toplantıda adeta çöken ekonominin altında gıdası ile sağlığı ile hayatta kalma savaşı veren vatandaş ile dalga geçti.

Nebati'nin kamuoyuna sızan konuşmasında,  CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, uygulanan fahiş Özel Tüketim Vergileri ile  vatandaş için artık sadece bir hayale dönüşen  araç alımları ile ilgili açıklamasını eleştirerek Özel Tüketim Vergisi’ni (ÖTV) artırmayı planladıklarını söyledi.

25 Temmuz'da sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu “İktidara geldiğimizde halkımızın en çok rağbet gösterdiği araç segmentlerinde ÖTV’yi çözeceğiz” demişti ki Nebati bu sözler ile ayrı vatandaş ile ayrı dalga geçerken yakalandı.

Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan

AKP içinde 'yeni ekonomi modeli' endişesi: Nebati toplantıya davet edildi | Bursa Haberleri | Bursa Muhalif

Dün İstanbul Ümraniye'de basına kapalı bir toplantıda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati,  toplantıdan sızdırılan videoda  “‘ÖTV artırımına mı gitsek’ dedik bu genel başkan (Kemal Kılıçdaroğlu) yanlış anlamış bizi; yanlış dinlemiş. ‘ÖTV indirilecek’ dedi. ‘ÖTV indirilecek’ deyince de millet araba almamaya başladı. Almamaya da devam etsin. (Gülüşmeler) Biz kendi aramızda demedik mi ‘Ya şu ÖTV’yi artıralım da şeyi biraz kıralım." derken görüldü.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 25 Temmuz'da sosyal medya hesabından video yayınlayarak “İktidara geldiğimizde halkımızın en çok rağbet gösterdiği araç segmentlerinde ÖTV’yi çizeceğiz” demişti.

Bakan Nebati'nin 'çok farklı olacak' dediği noktadayız: 6 aylık kıyaslama gözdeki feri kaçırdı