Uzun süredir manşetlerde görülmeyen Hazine Ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu defa yine çok konuşulacak bir açıklama ile güne damga vurdu.

Türkiye'de yaşanılan ekonomik ortamı güzelleyen Bakan Nebati, bu defa da sokağa çıktıkları zaman vatandaşın gözlerinden ne demek istediklerini anladıklarını öne sürerken başka bir ülkenin bakanıyla enflasyonla ilgili anısını anlatırken kullandığı ifadeler "düşündürücü" oldu.

"Yabancı bakana ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum siz yüzde 10'la çıkamıyorsunuz dedim" diyen Bakan Nebati bu ifadeler ile sosyal medyada tartışma yarattı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, A Haber’de gündeme dair açıklamalarda bulundurken “Yabancı ülkenin bir bakanıyla sohbet ediyoruz; ‘sizin enflasyon çok yüksek’ dedi ben de doğru dedim. Biz bununla mücadele edeceğiz, bunu çözeceğiz, kararlıyız ama bakın ben bu enflasyonla sokağa çıkabiliyorum. Siz yüzde 10’luk enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz.” sözleri dikkat çekerken açıklamalarındaki bir önce kullandığı ifadeler daha da anlam kazandı.

Nebati bu hatırasını anlatmadan önce şöyle demişti;

"Ben siyasetten gelme birisiyim. Uzun süredir de Cumhurbaşkanımızın yakınındayım. Şimdi de Cumhurbaşkanımız ekonominin başına getirdi. Sokağa çıktığımızda en büyük avantajımızı söyleyeyim. Sokağa çıktığımız zaman biz vatandaşın gözlerinden ne dediğini anlıyoruz zaten. Bakışlarından anlıyorsunuz, duruşundan, söylemlerinden anlıyorsunuz. Türkiye’de siyasetçi sokağa çıkar. AK Parti siyasetçisi daha rahat çıkar. Ama Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinesindeki bakan en rahat şekilde piyasaya çıkan kişidir. Bir kere bunun altını çizmek lazım… Çünkü ben sokağa çıktığım zaman 20 yıllık birikimimle çıkıyorum. 20 yıldır bu ülkede yapılmış olan şeylerle çıkıyorum. Vatandaş beni gördüğü zaman aslında Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyor.”

Nureddin Nebati'den Twitter'da hafta sonu mesaisi - Gerçek Gündem

Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son! Akbank ve 2 Kamu bankası açıkladı! Bankalarda hesapları olanlara 90.000 TL ödenecek! Bugün son!