“Neo-klasik, epistemolojik, ve nöro ekonomi" kelimlerini aynı cümle içerisinde kullanma başarısı ile dillere düşen Bakan Nebati hakkında attığı tweeti silen AKP'li Şamil Tayyar dikkat çekti.

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin en son gündeme gelmesine sebep olan konuşması için metin yazarını suçlayarak “Mantıksız dürtüsünün yol açtığı içgüdüsel savunma psikoanalitik incelemeye tabi tutulmalıdır” ifadelerini kullanarak espiri yapmıştı.

“Neo-klasik, epistemolojik, ve nöro ekonomi" kelimelerini aynı cümle içerisinde kullanmayı başaran, ancak ekonomistlerin bile çözemediği anlatım sonrası dikkat çeken Bakan Nebati için "Son dönem Nebati bakanımızdan ziyade metin yazarı gündemde. Kimdir? Necidir bilmiyorumi sormadım da. Ancak bu yazarın Mantıksız dürtüsünün yol açtığı içgüdüsel savunma psikoanalitik incelemeye tabi tutulmalıdır” şeklinde tweet atan Şamil Tayyar kısa süre içinde bu sözlerini sildi.

Trajikomik Haberler on Twitter:

‘Ekonomik Dönüşüm Zirvesi’nde konuşan Nebati’nin herhangi bir anlam taşımadığı için dikkat toplayan cümleleri şöyleydi;

“Neo-klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heteredoks yaklaşım günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi gibi alanların etkisiyle daha fazla önem kazanmaktadır. Amerika, İngiltere, İtalya, ve Almanya başta olmak üzere heteredoks literatürü olduğunu biliyoruz. Kitaplar yazılıyor.”

Bakanlık Durumu Olmayanlara 1250 TL Ödüyor! Başvurduysanız Hemen Hesabınızı Kontrol Edin! Bakanlık Durumu Olmayanlara 1250 TL Ödüyor! Başvurduysanız Hemen Hesabınızı Kontrol Edin!