Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kur Korumalı Mevduat sistemine yönelik konuştu. Yakında KKM'nin kalkması söz konusu gibi duruyor. Peki yatırım yapanların bir sonraki tercihi ne olacak? Döviz kuru bu durumdan nasıl etkilenir?

Bakan Mehmet Şimşek'ten gelen KKM açıklaması büyük ses getirmişti. Kur Korumalı Mevduat sistemine veda edilmesi, döviz kurunda nasıl bir değişime yol açar? Yatırımcıların bir sonraki hamlesi ne olur? İşte detaylar...  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fas'ın Marakeş şehrinde gerçekleştirilen Dünya Bankası ve IMF toplantılarında Türkiye'nin ekonomik yol haritası hakkında bilgi verdi.

KKM Dönemi Sona Erecek

Atlantic Council düzenlenen etkinlikte konuşan Şimşek, kur korumalı mevduat (KKM) hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin para politikasında revizyon sürecinde olduğunu ifade eden Şimşek, KKM'den uzaklaşıp, kural tabanlı bir ekonomi yönetimine geri dönme niyetinde olduklarını dile getirdi. Ayrıca, Türkiye'nin mali dengeleme sürecinde başarılı adımlar attığını ve iç tüketimin dengede tutulmasını hedeflediklerini belirtti.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Vergi Düzenlemesi Hakkında Dobra Konuştu

Şimşek, yeni ekonomik plana dair toplumsal reaksiyonlar üzerine de değindi. "Beklentilerimizin hızla gerçekleşmeyeceğini anlamamız gerekiyor. Zorlayıcı bir sürecin bizi beklediğinin farkındayız. Kimse vergi zamlarını olumlu bulmaz, ancak bunu, ilerleyen zamanlarda daha sert tedbirlere başvurmayı önlemek amacıyla yapıyoruz," dedi.