İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki aylarda konuk olduğu program içerisinde pöh adayları için önemli konulara değindi. Polis özel harekat olmak isteyen adaylara önemli bilgiler sunan ve bundan sonra pöh alımlarının nasıl yapılacağına değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu açıklamalarda bulundu...Yeni polis özel harekat alımlarının içeriden yapılacağını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, pöh olmak isteyen adayların normal polis alımı ilanı yayınlandığında başvuru yapmalarını önerdi. Pöh olmak isteyen adaylar öncelik olarak normal polis olmalı eğer ihtiyaç olursa pöh adayları normal polis adayları arasından seçilerek ataması yapılacağı açıklandı.Ayrıca pöh alımlarında çok zaruri durum olursa normal olarak ilana çıkılacağı yani dışarından alımların yapılacağını da sözlerine ekledi. Ancak olağan üstü bir durum söz konusu olmadığında alımlar normal polis memurları arasından yapılacağı sinyallerini verdi.25 BİN PÖH EMNİYET TEŞKİLATIN'DA GÖREVDE!İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni polis özel harekat alımlarının nasıl yapılacağını belirtmesinin yanı sıra emniyet teşkilatı içerisinde 25 bin kadar polis özel harekat polisinin görev aldığını ve bu sayının şuanda yeterli olduğunu belirtti.NORMAL POLİS ALIMI YAPILACAK MI?

Sağlık Mezunları Dikkat: Bakanlık Çeşitli Kadrolar İçin 35 Bin Personel Alacak! Sağlık Mezunları Dikkat: Bakanlık Çeşitli Kadrolar İçin 35 Bin Personel Alacak!


Bu açıklamalardan sonra polis özel harekat olmak isteyen adaylar normal polis alımı ilanına başvuru yapmak istemesinin yanı sıra başvuru yaptıktan sonra polislik sınavlarını ve yapılacak tüm sınavları kazanması gerektiği açıklandı. Peki yeni polis alımı şuanda yapılacak mı diye merak eden adaylar için şuanda polis akademisi başkanlığı resmi internet adresinde güncel polis alımı ilanı bulunmamakla birlikte ilerleyen aylarda veya 2020 yılında polis alımı ilanının gelebileceğini ön görebiliriz.


Editör: İlan35