Çiftçilere müjdeli haber geldi! Tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi, çiftçilere tarımsal destekleme ödemelerinin bugünden itibaren hesaplara geçeceğini duyurdu.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

Tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi bu sabah saatlerinde sosyal medya hesabından ve Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Çiftçilerin dört gözle beklediği tarımsal destek ödemeleri Bugünden itibaren hesaplara yatmaya başlıyor. Toplam 5 milyar 586 milyon 390 8824 liralık Tarımsal destekleme ödemesi yapılacak.

Tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişci çiftçilere müjdeli haberi verdi. Twitter hesabından son dakika paylaşımı yapan Bakan Kirişci, tarımsal destek ödemelerine ilişkin bilgilendirme yaptı. Milyonlarca çiftçinin heyecanla beklediği tarımsal destek ödemeleri Bugünden itibaren hesaplara yatacak.

Tarımsal destek ödemeleri bugün hesaplara geçiyor

Tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada milyonlarca çiftçinin beklediği tarımsal destek ödemelerinin Bugünden itibaren çiftçilerin hesaplarına yatmaya başlayacağını duyurdu. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Bakan Kirişci, "5 milyar 586 milyon 398 bin 824 liralık tarımsal destekleme ödemelerini bugünden itibaren çiftçilerimizin hesaplarına aktarmaya başlıyoruz. Çiftçilerimize, üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun" dedi.

Çiftçiye 5.6 milyar liralık destek yatırılacak

Tarım ve orman Bakanı Vahit Kirişçi bir gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Mazot ve gübre desteği kapsamında toplam 4 milyar 675 milyon 260 bin 816 lira ödeme yapılacağını belirtirken yem bitkileri desteği kapsamında ise 852 milyon 701 bin 630 lira destek ödemesini çiftçilerin hesaplarına geçeceğini bildirdi. Ayrıca Baklagiller, hububat, dane mısır desteği kapsamında 48 milyon 417 bin 432 lira, fidan üretim desteği kapsamında 4 milyon 451 bin 893 lira, Sertifikalı tohum kullanım desteği kapsamında ise 5 milyon 567 bin 53 lira destek ödemesi verilecek. Ödemeler, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan çiftçilerin verdikleri banka hesaplarına yapılacak.