Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sosyal medya hesabı üzerinden asgari ücret zammı öncesinde önemli bir paylaşım yaptı. Videolu paylaşımında değindiği detayı görenler asgari ücrete büyük zam geleceğini düşünmeye başladı. Peki asgari ücret kaç TL olacak?

Asgari ücret ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Öyle ki milyonlarca asgari ücretli bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasını bekleyecek. Öte yandan konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yaptığı paylaşım da dikkat çekti. Videolu şekilde yaptığı paylaşımda kafalar biraz karıştı. Asgari ücrete yüzde kaç zam yapılacağı bu videodan anlaşılıyor mu?

Asgari Ücrete Yüksek Zam Mesajı!

Asgari ücretlilerin enflasyonda kayıp yaşamamaları için ellerinden geleni yapacaklarını daha önce de açıklayan Bakan Bilgin, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda yine aynı mesajı vurguladı. Öte yandan videonun açıklamasına "Siz üretin, biz enflasyonla mücadele ederiz… Sıradaki Dosya: Asgari Ücrete Azami Fedakârlık!"  yazması ise dikkat çekti. 

Yeni Maaş 8250 TL Olur mu?

Eğer asgari ücrete %50'lik zam yapılır ise yeni asgari ücret net olarak 8250 TL olacak. Fakat bu konuda yetkili kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan. Bugün yapacağı açıklama ile tüm detayları aktaracak. Çalışanların Cumhurbaşkanı'ndan beklentilerin üzerinde bir zam talebi olduğu da açık.

En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti! En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti!

İşveren de Düşünülecek

Yeni asgari ücret zammı konusunda yalnızca çalışanlar değil aynı zamanda işveren de düşünülecek. Dolayısıyla bu konuda atılacak adımla birlikte her iki tarafın da olumlu karşılayabileceği bir yüzdelik üzerinde hareket edilebilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün öğle saatlerinde açıklama yapması bekleniyor.