Bakan Ziya Selçuk'dan son dakika açıklaması. Geçtiğimiz günlerde 20 bin öğretmen ataması yapılacağını duyuran Ziya Selçuk, sınıf tekrarı geri geliyor açıklaması yaptı.

Bakan Ziya Selçuk'dan son dakika açıklaması. Geçtiğimiz günlerde 20 bin öğretmen ataması yapılacağını duyuran Ziya Selçuk, sınıf tekrarı geri geliyor açıklaması yaptı. Milyonlarca öğrencinin merak ettiği sınıf tekrarı ne zaman başlayacak.Sınıf Tekrarı ne zaman başlıyor?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıfta kalmanın geri geleceğini söyledi. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılınddan itibaren ortaokul ve liselerde sınıf tekrarı geliyor. Gelecek yıl tekrardan sınıf tekrarı aktif oluyor. Milyonlarca öğrenciyi okulda başarılı olmak için uğraşacak.

Phil Orrin Kimdir? Dünya "Hangi Şirket Tarafından Yönetiliyoruz" Diye Sormaya Başladı! "Bir Deney İçerisindeyiz" Denildi Phil Orrin Kimdir? Dünya "Hangi Şirket Tarafından Yönetiliyoruz" Diye Sormaya Başladı! "Bir Deney İçerisindeyiz" Denildi


Sınıf Tekrarı geri geliyor!Sınıfta kalmanın kaldırılması sonucu eğitimde kalitenin düştüğünü ifade eden Selçuk, 2020-2021 yılından itibaren lise ve ortaokulda sınıfta kalmanın geri geleceğini ifade etti.8 yıldır yoktu!8 yıl önce kaldırılan sınıf tekrarı, 2012'den sonra 2021 yılında tekrar aktif ediliyor. İlköğretim ve ortaokul öğrencileri sınıfta kalmıyordu. Yeni yönetmenlikle birlikte, "Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında alınan bütün önlemlere rağmen bir üst sınıfı başarmada güçlüklerle karşılaşabilecek öğrencilerin sınıf geçmesi veya sınıf tekrarına ikinci dönemin son haftasında şube öğretmenler kurulunda karar verilir." açıklaması yapıldı.

Lisede değişiyor!Liselerde başarı puanı 50 olan öğrenciler ne kadar zayıf getirirse getirsin, zayıf derslerine bakılmadan sınıfı geçebiliyordu. 6 dersten bile kalanların sınıf geçmesine yeni kural 3 ders olarak güncelleme gelmesi bekleniyor.