Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık engelli ve yaşlı vatandaşlar için müjdeli haberi duyurdu. Bakan Yanık yaptığı açıklamada aralık ayı yaşlılık ve engelli maaşları için ödemelerin hesaplara yatmaya başladığını ifade etti. Bakanlık açıklamasında Aralık ayı içinde 640 milyon lira tutarında yaşlı aylığı yardımı bulunacaklarını belirtirken aralık ayı için 495 milyon lira da engelli aylığı ödemesi yapılacağını dile getirdi.

Yaşlı ve engelli aylıkları ödenmeye başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aralık ayında yaşlı ve engelli aylıkları kapsamında toplamda 1. 13 milyar TL'yi Aşan ödeme yapacaklarını ifade etti. Ödemelerin şu anda hesaplara yatmaya başladığını belirten bakan Yanık, Tüm engelli ve yaşlı vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Ödemeler PTT aracılığı ile yapılıyor

Yaşlı ve engelli aylığı ödemelerinin PTT aracılığı ile yapıldığını hatırlatan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, vatandaşlardan talep gelmesi durumunda ödemelerini hanelere teslim edilebileceğini ifade etti. Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin devlet tarafından tam kapsamlı olarak yürütüldüğünü belirten bakan Yanık, aynı zamanda engelli vatandaşlara düzenli olarak sağlanan sosyal yardımlara ek olarak evde bakım hizmeti gibi farklı hizmetler verildiğini dile getirdi. Bakan yanık açıklamasının devamında “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımı ile bağımsız bir şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli ve yaşlılarımızın yanındayız” diye konuştu.