Bakanlıktan gelen açıklama doğrultusunda destek ödemelerinin kademeli olarak hesaplara aktarıldığı belirtildi. Vatandaşa sağlanan sosyal yardım ödemelerinde son durum nedir? 3000 TL'yi geçen ödemenin binlerce kişiyi kapsadığı biliniyor. Ödemeden kimler faydalanıyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen açıklama sonrasında herkes hesabını kontrol etmeye başladı. Eğer siz de hesabınıza bakarsanız paranın yatıp yatmadığını görmüş olursunuz. 3340 TL'lik destek ödemesi nasıl alınır? Yardım parası almak için nasıl başvuru yapılacağı ve ödemelerin nasıl sorgulanacağı hakkında bilgi verelim.

Evde Bakım Maaşı Nasıl Alınır?

Evde bakım maaşı alabilmeniz için öncelikli olarak engelli raporuna sahip olmanız gerekiyor. Sahip olduğunuz rapora göre en az %50 engelli olmalısınız. Böylelikle başvurudaki önemli şartlardan birini karşılamış olacaksınız. e-Devlet aracılığı ile başvurunuzu gönderebilirsiniz. Sonrasında ise başvurunuz kabul edildiği vakit düzenli olarak ödemenizi alacaksınız.

maaşş

Ziraat Katılım Maaş Sorgulama

Evde bakım ödemesi hesabınıza yattı mı diye sorgulamak isterseniz de Ziraat Katılım'ı kullanabilirsiniz. Eğer ödemenizi buradan alıyorsanız "BAKIYE" yazarak 4747'e SMS gönderiniz. Maaş sorgulama işlemi bu şekilde mümkün olmaktadır.

Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak! Evde bakım maaşı alanlara ikramiye! 3’de 2’sine yatacak!

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı 2022 Aralık ayında güncel olarak 3340 TL'dir. 2023 yılı için yeniden zamlanması muhtemel gözüküyor. Pek çok vatandaşa bu destekten sağlanmaktadır. Evde bakım maaşı alarak geçinmekte olan vatandaşların da artık bu ödemeye zam bekledikleri biliniyor.